• 0

29 Ekim 2019, 20:59 - Anasayfa // Sulusaray Haberi yazdır

Sulusaray'da 100 yıllık asker uğurlama geleneği

Sulusaray'da 100 yıllık asker uğurlama geleneği

Sulusaray'daki asker uğurlama törenine katılan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, "Anadolu kahramanlar diyarıdır, bin ölür bin diriliriz" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sulusaraylı gençler coşkuyla askere uğurlandı. Asker uğurlama törenine MHP Tokat milletvekili Yücel Bulut da katıldı. Yücel Bulut törende yaptığı konuşmada, "Dün akşam saatlerinde Sulusaray'dan genç kardeşlerimiz bize dediler ki, (Asker ugurlama progmamıza gelirmisiniz, bizimle beraber olur musunuz.) Dedikki siz çağırırsınızda biz gelmezmiyiz. Çıktık geldik" diye konuştu.
 
Mangal Yürekli Gençler
 
Türk milletinin asker kimlikli olduğunu ifade eden Yücel Bulut, "Bu kadar aslan parçasını, bu kadar adam oğlu adamı şükürler olsun bir arada gördük. Çıktık geldik. Dediler ki Sulusaray'da ayaz vardır. soğuk vardır, üzerine palto al. Dedik ki paltoya felan gerek yok. Bu kadar mangal gibi yüreğe ısıtamadığı bir adamı hiç bir palto ısıtamaz, dedik" diye konuştu.
 
 
Anadolu'nun Vatan Olması
 
Sulusaraylı gençlerin coşkusuna ortak olan Yücel Bulut, "Bugün burada gördüğümüz tablo 1000 yıldır anadolu topraklarını nasıl vatan yaptığımız dünyaya meydan okuyarak yeni 1000 yılda da hep birlikte nasıl vatan yapacağımızın resmidir. Anadolu kahramanlar diyarıdır, bin ölür bin diriliriz. Burada analar evlatlar doğurmakla kalmaz, analar kahramanlar doğurur. Bu toprakta analar Yavuzlar doğurur, Kanuniler doğurur, Atatürkler doğurur, Alparslan Türkeşler doğurur. Bu toprakta doğan evlatlar bu topraklar için ölmeye hazır olarak hayata gelirler" şeklinde konuştu. Bulut konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
Bizi Kimse Bölemez
 
"İşte o yüzden bugün bu coğrafya’yı Türk milleti tarafından bütün renk ve desenleriyle vatan haline getirilmiştir. Bu coğrafya’yı bölmek ve parçalamak için yedi düvel bir araya gelse, dünyanın bütün şer ve fesatlarından yardım dilenselerde her biri gelecek bu sinsi ve alçak oyunları pırıl pırıl gençlerin yüreklerindeki iman duvarlarına çarpıp parçalanacak.
 
Biz bu topraklarda İslamın doğrularında aynı semaya ellerimizi açıp aynı secdeye varıp aynı kıbleye dönüp hep birlikte aynı doğrularda birleşip yolumuza yürümeye devam edeceğiz. İşte burayı vatan yapanlar bu tertemiz yürekleri ve kalpleriyle bu genç kardeşlerimizdir. Bu genç kardeşlerimizi Allah nasip ederse askere uğurlayacağız. Hep birlikte Peygamber ocağı dediğimiz, ocağa gönderdikten sonra sağ salim tekrar buraya o kutsal vazifelerini yaptıktan sonra buraya dönüşleri için dua edeceğiz. Türk milletinin vatan nöbeti bitmeyecek, onlar gelecek nasıl biz gidip geldiysek, bu kardeşlerimde gidecekler gelecekler bu nöbeti alt devrelerine teslim edecekler."
 
Bu Memleketin Evlatları Kardeştir
 
"Şartlar ne olursa olsun bu mücadelen zerre miskal geri adım atmayacağız" diyen Bulut, "Şimdi burada sulusarayın evlatlarına şunu söylemek istiyorum. Nasıl ki askere giderken vatan savunmasında bu bayrak için bu sancak için yüreklerimiz birleşiyorsa, nasıl ki cephede askerde birbirimizden başka güveneceğimiz kimse yoksa, nasıl ki o bayrak ve vatan için mücadele eden parti yoksa mezhep yoksa kök köken yoksa işte hayatı hep birlikte yaşıyacağız ve diyeceğiz ki hangi partili olursa olsun ister Ak partili olsun ister Milliyetçi Hareket patili olsun ister Büyük Birlik partili bir olsun ister Saadet partili olsun bu toprakların altında yaşıyor, bu bayrağa ihanet etmiyorsa bu millete ihanet etmiyorsa, bu memleketin bütün evlatları birbirinin öz ve öz kardeşidir. Kim bu topraklara fitne düşürmek istiyorsa kim bu toprakların pırıl pırıl evlatlarının arasına fesat düşürmek istiyorsa kim bu toprakların tertemiz yürekli evlatlarını bu bayrak ve sancak sevgisinden milletin birliğine duyulan aşktan ve sevdadan ayırmak istiyorsa hain oğlu haindir diyeceğiz. Birbirimize omzumuzu verip birbirimize sırtımızı yaslayıp Allah’ın izniyle bu topraklarda yedi bin yıldada rıskımızı birlikte arayıp birlikte paylaşıp kader birlikteliği yapıp yolumuza devam edeceğiz. İşte tüm bu söylediklerimin teminatı bu kardeşlerimdir. Bu kardeşlerimin her birisine sizlerin huzuruna şükranlarımı sunuyorum. Bu mutlu güne bizi ortak ettikleri için şereflerin en güzeli olan askerlik vazifesine doğru yola çıkarken, ağabey senide aramızda görmek istiyoruz gel bu sevince sende ortak ol dedikler için hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bir kez daha analarımızın huzurunda şu duayı ediyorum, Cenab-ı Allah milletimizin birliğini ve beraberliğini bozmasın, Cenab-ı Allah bu memleketi ezansız bırakmasın, Cenab-ı Allah ikbaline ve istakbaline halel getirmesin, Cenab-ı Allah kardeşliğimize göz dikenlere fırsat vermesin, ve Cenab-ı Allah bugün askere uğurlayacağımız bu evlatlarımızın günü saati geldiğinde sağ salim analarına babalarına kavuşmayı nasip etsin" diyerek sözlerini tamamladı.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sulusaray Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]