• 0

03 Temmuz 2020, 18:36 - Anasayfa // Sulusaray Haberi yazdır

Vali Balcı, 'Sulusaray Kaplıcaları Türkiye'nin gözdesi olacak'

Vali Balcı, 'Sulusaray Kaplıcaları Türkiye'nin gözdesi olacak'

Vali Dr. Ozan Balcı, Sulusaray ilçe programı kapsamında Sulusaray Kaplıcaları Termal Tesisi yapılması planlanan alanda incelemelerde bulunarak çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, Sulusaray Kaplıcalarının Türkiye'nin gözdesi olacağı söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait taşınmazlar üzerine, İl Özel İdaresi Eş finansı ve OKA desteği ile yapılacak olan Sulusaray Termal Turizm Merkezi’nin ilk etap uygulama ihalesi ise 13 Temmuz’da yapılacak. Vali Dr. Ozan Balcı, Sulusaray Kaplıcaları Termal Tesisi bölgesinde proje hakkında yetkililerden bilgi aldı.  İnceme sonrasında açıklamada bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Sulusaray Kaplıcalarına Orta Karadeniz Kalkınma ajansından kaynak almıştık. İl Özel İdaresi de orayı destekliyor. Hepsi desteklediler, Kaymakamımız, Belediye başkanımız, İl genel meclis üyelerimiz, üniversitemiz, Sulusaraylı bütün hemşerilerim, sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler önce hamamları yapacağız altyapısı ile beraber. Daha sonra Üniversitemiz ile protokol imzalayacağız, Üniversitemiz ile Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Uygulama Merkezini yapacağız. Binasını ve apartlarını yapacağız. Burası bir Fizik Tedavi Uygulama alanı olacak. İnşallah Türkiye’nin gözbebeği olacak. Zaten Sulusaray kaplıcaları çok meşhur. Bunun yanında 100’e yakın kişide istihdam olur ve gençlerimizde işe girer ben bunu da çok önemsiyorum.  Sadece biz Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi değil, burada yatırımlarda yapılıyor. Ama bir tane yetmez 50 tane olmalı. Sondaj yapıp sular çıkaracağız.“ dedi.
 
 
Sulusaray Şifa Merkezi Olacak
 
Sulusaray şifa merkezi olacağını kaydeden. Vali Dr. Ozan Balcı, ”Fizik tedavi uygulama merkezi olacak, insanlarımıza şifa dağıtacak. Ödeneğini de İl Özel idaresinden aktaracağız. Kaymakamımız ihalesini yapıyor. İş bittiğinde kaplıcayla ilgili 50 milyon TL’lik bir yatırım olacağını düşünüyorum. Eğer Çekerek Havzası projesi biter, Sulusaray Kaplıcalarını halledilirse Sebastapolis ile birlikte burası harika bir yer olur ve cazibe merkezi haline gelir. Ben buna yürekten inanıyorum.” diye konuştu.
 
Sulusaray’da Üç Tane Çok Önemli İşimiz Var
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Sulusaray’da üç önemli işlerinin olduğunu ifade ederek, ”Birincisi tarım hayvancılığa destek vereceğiz. Çekerek Projesini çok iyi takip edeceğiz ve diğer projelerden yararlanacağız. İkincisi Sulusaray Kaplıcalarında hedefimiz 50 tane büyük yatırım yapmalıyız. Burası Türkiye’nin sayılı kaplıcalarından birisi olacak. Üçüncüsü ise Nasıl Efes Antik Kenti Türkiye’nin gözbebeği ise; Sebastapolis’te Tokat’ımızın, Türkiye’mizin gözbebeği olacak. Bunları yaparsak istihdamı da artırırız. Burası da gözbebeği olur. Yolları ile altyapısı ile üstyapısı ile harika bir şey olur. Benim ana hatları ile hedefim bu. Sizlerin de bu hedeften sapmamanız lazım. İşi bu şekilde takip etmeniz lazım.
 
Ben emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Sulusaray bizim güzel bir ilçemiz. Kıymetli vatanperver, çalışkan insanların yaşadığı bir yer. Burada yönetim anlamında da uyumlu birliktelik var. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, İl Genel Meclisi üyelerimizle birlikteliğinizde devam ettirin. Gelecek vizyonumuz Çekerek Projesidir. Çekerek demek; tarım demek, altyapı demek, üstyapı demek, okul demek.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle inşallah bu projeler gerçekleşir. Sulusaraylı hemşerilerimizin huzuruna refahına zenginleşmesine, Sulusaray’ımızın imarına ihyasına anlamlı ve önemli katkıda bulunur. Bizde bu aşkla ve şevkle yılmadan yorulmadan bezginlik göstermeden banane demeden daha iyisini yaparak canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra inşaatı devam eden Tokat Termal Sulusaray Kaplıcalarında incelemelerde bulunarak işletme sahibi Ali Altun’dan bilgiler aldı. Valimiz, işletmenin hayırlı uğurlu olmasını diledi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar,  Sulusaray Belediye Başkanı Necmettin Coruk, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, il genel meclisi üyeleri, daire amirleri ve proje ekibi eşlik etti.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sulusaray Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.051 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]