• 0

31 Aralık 2020, 14:33 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Tokat Uğrak Köyü'nde iyiliği paylaştılar

Tokat Uğrak Köyü'nde iyiliği paylaştılar

Bir yıldır yüzlerce köyü ve şehri gezerek çocuklara çeşitli hediyeler vererek onların yüzlerini güldüren İyilik Hareketi Platformu öncüsü, TGRT FM eski programcılarından, şair ve yazar Kasım Alper Özdemir Tokat Merkez Uğrak Köyünde çocuklarla buluştu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Yerel ve ulusal basına açıklamalarda bulunarak Tokat’ın medeniyetler diyarı olduğunu ifade eden Özdemir, Taşovalıyım ama bizde 1944 evvelinde Tokat’a bağlıydık. O yüzden kendi memleketim olarak görüyoruz bu toprakları ve çok önemsiyoruz.
 
İstanbul, Şırnak Cizre, Gaziantep, Kahramanmaraş, Sivas, Manisa, Amasya gibi bir çok ilin yanı sıra Makedonya’da ki Türk köylerine kadar uzanan bir gönül seferberliğine imza attıklarını söyleyen; Özdemir amacımız çocuklarımızla bir sevgi köprüsü kurarak onların hayallerini ve geleceğe dair hedeflerini dinlemek, onlara küçükte olsa hediyeler vererek güzel bir kaç saat yaşatabilmektir; dedi.
 
 
İyilik Hareketi ekibi ilk ve orta okul çocuklarına test kaynak kitapları, ķırtasiye malzemeleri, dört büyük futbol takımının orjinal kulüp formaları, atkı bere bot ve mont ile oyuncak gibi bir çok hediye dağıtarak sevgiyi paylaşmayı ve farkındalık oluşturmayı amaç ediniyor.
 
Uğrak Köyü Muhtarı Fatih Çetin ise İyilik Hareketi ve Özdemir’e köy ziyareti ve hediyeleri için teşekkür etti.
 
Özdemir’e Tokat Balkan Türkleri Derneği Başkanı Yavuz Cemil Erdem’de eşlik ederken köylerimizdeki evlatlarımız bu ülkenin geleceğidir; dedi.
 
İyilik Hareketi Platformu bu güzel güne vesile olan Kırmızı Beyaz Yayın Grupları YK Başkanı Mehmet Sadıç ve Tokat Çizgi Kitap Cafe sahibi Mehmet Eryılmaz’a da teşekkür etti.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]