• 0

31 Mart 2021, 17:54 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Tokat'ta, Sağlık-Sen'den 'döner sermaye' eylemi

Tokat'ta, Sağlık-Sen'den 'döner sermaye' eylemi

Tokat'ta, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) üyeleri, Tokat Devlet Hastanesi önünde döner sermaye eylemi yaptı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat Devlet Hastanesi önünde gerçekleştirilen eyleme sendika yöneticileri ve üyeler katıldı.
 
Sağlık Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, pandemi ile savaşta sağlıkçıların ön önde mücadele ettiğini belirterek, "Bizim hiçbir talebimiz olmadığı ve de ekstra bir iyileştirme yapılmadığı halde, hatta gelirlerimiz azaltılırken 'artırdık, tavandan verdik' gibi algı oluşturulmasına itirazımız var. Cumhurbaşkanlığımızın, Bilim Kurulunun ve Hükümetin başarılı politikalarını hayata geçirirken, 'sağlık çalışanlarının tepkisini alacaksınız, moral motivasyonlarını düşüreceksiniz' diyerek uyardık. Bizler artık tüm sağlık çalışanları olarak, 'tavandan verdik' denildiği halde hiç kimsenin almadığı ek ödemeleri son kuruşuna kadar verilecek hesap numaralarına yatırmaya hazırız. Özellikle ocak-şubat aylarında çalışanlarımızın bir çoğunun bizlere gelerek bu yönde tepkileri oldu. Biz de bu sözlere kayıtsız kalamazdık" dedi.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]