• 0

17 Mayıs 2021, 18:55 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

'DİMES'in algı yönetimiyle yapratılmasına müsaade etmeyeceğiz'

'DİMES'in algı yönetimiyle yapratılmasına müsaade etmeyeceğiz'

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat insanın gözbebeği olan Dimes'in algı yönetimiyle yıpratılmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi. TSO Başkanı Dr. Ali Çelik ise 'DİMES, ile gurur duyuyoruz' dedi. TOSİAD Genel Başkanı Av. Süleyman Kaya ise, 'Bu bir marka ve itibar düşmanlığıdır' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’un sosyal medya hesabından çocuğu için aldığı Dimes meyve suyundan ‘Yaratık’ yabancı bir madde çıktı açıklamasına Tokat’tan tepkiler yağıyor. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, CHP Eski Milletvekili Feramus Şahin,MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek,CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, MHP İl Genel Meclis Üyesi ve Gurup Başkanı Veli Gökyıldız, Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer, Tokat Sanayici Yönetici ve İş İnsanları Derneği (TOSİAD) Başkanı Av. Süleyman Kaya, Tokat Tema Vakfı İl Temsilciliği, ADD Tokat Şube Başkanı Mehmet Ali Cinlioğlu ve vatandaşlardan Dimes’e destek çağrıları yükselmeye devam ediyor.
 
ALGI YÖNETİMİYLE YIPRATILMASINA MÜSAADE ETMEYİZ
 
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut tarafından yapılan açıklamada Dimes’in Tokat’ın gururu olduğunu ifade ederek, “Üç Kuşağın Emeği, Tokat insanının gözbebeğidir. Algı yönetimiyle yıpratılmasına müsade edemeyiz. Markamıza ve yarım asırdan fazladır istihdam yaratan değerimize sahip çıkacağız” dedi.
 
"DİMES" İLE GURUR DUYUYORUZ
 
TSO BAŞKANI Dr. Ali Çelik ise Dimes’in bulunduğu konuma 63 yılda gemdiğine dikkat çekerek, “
"Yüzlerce uluslararası kalite ödülü aldı. Dünyanın en doğal, en kaliteli, en lezzetli meyve suyunu DİMES'in ürettiğini herkes biliyor. Bakan eşi hanımefendiye tavsiyemiz meyve suyunun doğal ortamda uygun şartlar ve ambalajda muhafaza edilmediği taktirde bozulabileceğini bilmesi ve öğrenmesidir. DİMES'le gurur duyuyoruz" dedi.
 
DİMES İÇİYORUM GURUR DUYUYORUM
 
CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz ise 'Dimes içiyorum gurur duyuyorum' çağrısında bulundu.

PROVAKÖR YAKLAŞIMI ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer ise yaptığı yazılı açıkamada şu ifadelere dikkat çekti, “Aslında, sayın bakanın eşi, bir markanın itibarını sarsacak ve haysiyet cellatlığı anlamına gelecek sosyal mecrada paylaşım yapmadan önce, Dimes Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Diren’e veya bir yöneticisine ulaşarak sonuç alması mümkündü.
 
Pervin Ersoy hanımefendi böyle yapmak yerine, yukardaki avam bir yol izliyor. Belki sıradan bir vatandaş yapsa, Dimes markasıyla ilgili herhangi bir kasıt aramamız doğru olmazdı. Ancak, bir bakan eşinin, üstelik turizm bakanı gibi hizmet sektörü kabul edilen otellerin müşterilerine ikram ettiği Dimes gibi bir markanın kötü teşhiri, öncelikle bu ülkenin marka değerlerine ilişkin bir özensizliktir. Dilimin ucuna başka kelime ve cümleler geliyor ama, sadece yutkunmakla yetiniyorum.
Dimes, ürettiği zengin ürünlerin yanısıra soğuk kahvede üretmiş, üstelik bu alandaki rekabette çok ciddi pazar elde etmiştir. Böylesine kendi ülkesine, kendi markasına, iş ve istihdamda birçok insanın ekmek kapısı olmuş bir firmaya bu düşmanlık niye?
 
Bu tutumun izahını hangi saiklerle yaparlar bilmiyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş insanı ve üretim mekanizmasına yönelik tavrını hiç mi anlamadılar,? Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Dünyanın baş etmeye uğraştığı Koronavirus belasıyla hem sağlık hem de ekonomik mücadele verirken, bu provakör yaklaşımı anlamakta güçlük çekiyorum.”
 
BU BİR MARKA VE İTİBAR DÜŞMANLIĞIDIR
 
TOSİAD Genel Başkanı Av. Süleyman Kaya ise, paylaşıma tepki göstererek, “Bu bir marka ve itibar düşmanlığıdır. Bilinmelidir ki, önce Tokat’ın sonra ülkemiz ve ihracatıyla yüze yakın ülkenin tercih edilen Dimes’in marka değerini düşürecek hiçbir girişime sessiz ve duyarsız kalmayız” dedi.
 
DİMES’İ YIPRATMAK TOKAT’I YIPRATMAKTIR
 
Tema Tokat İl Temsilciliği ise yaptığı açıklamada, Şu ifadelere dikkat çekti, “Yalnızca İlimizin değil ülkemizin Tarıma Dayalı Sanayi' de yüz akı DİMES biz Tokat'lılar için yalnızca bir fabrika olmakdan çok daha fazla anlam ifade eder.
 
Tarım toplumundan,  sanayi  ve bilgi toplumuna evrilişin öncülüğü Tarıma Dayalı Sanayi sektörü ile mümkündür. Ülkemizin bu alandaki lider kuruluşlarından olan DİMES; evet İlimize   istihdam, katma değer, ihracat getirisi, tarımsal üretim miktar ve çeşitliliğin artışı gibi pek çok alanda katkılar sağlamaktadır. Bu bir sanayi kuruluşundan beklenen katkıdır . Ama DİMES bu katkılarının yanında; İlimizin sosyal, kültürel ve sportif yaşamının da kamu hariç EN ÖNEMLİ ve belki de TEK destekçisidir.
 
TEMA Tokat İl Temsilciliğinin İlimizde faaliyet gösterdiği 20 yılı aşkın süredir her zaman yanında olan DİREN ailesi ve onların eliyle yaratılan ve İlimizle bütünleşen DİMES markasının koşulsuz yanındayız.
 
 DiMES 'i yıpratmak TOKAT'ı yıpratmaktır.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]