• 0

06 Temmuz 2021, 23:40 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Başkan Yılmaz, 'Gazeteciler sahipsiz değildir'

Başkan Yılmaz, 'Gazeteciler sahipsiz değildir'

Türkiye Değişim Partisi Tokat İl Başkanı Feyyaz Yılmaz, Turhal Kaymakamlığı ve Turhal Belediyesi organizesinde XC Open Mercimek Tepe mesafe yarışlarında basın mensuplarını tehdit eden şahısları kınıdakklarını ifade ederek, "Gazeteciler sahipsiz değildir" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Şenyurt Beldesi Mercimek tepesinde Turhal Kaymakamlığı ve Turhal Belediyesi organizesinde XC Open Mercimek Tepe mesafe yarışlarında yaşanan kazayı görüntüleyen basın mensuplarının görev yapmasına engel olunması nedeniyle yaşanan gerginlikle ilgili Türkiye Değişim Partisi Tokat İl Başkanı Feyyaz Yılmaz  yazılı bir açıklama yaptı.
 
 
Başkan Yılmaz, "Yaşanan bu gerginliği  ulusal medya ana haberlerinde takip ettik.  Zor şartlar altında çalışan basın emekçilerine gün geçtikçe saldırılar artmakta, gazetecilerin görev yapması engellenmektedir. Pandeminin ağır koşullarında fedakârca çalışan basın emekçileri bu da yetmezmiş gibi fiili saldırılara maruz kalmakta, gittikçe yaygınlaşan şiddetin öznesi haline gelmektedir. Basın mensuplarına yapılan tehditleri şiddetle kınıyoruz. Bu aynı zamanda halkın haber alma özgürlüğüne, basın özgürlüğüne bir saldırıdır. Görev yapmalarının engellenmesi kesinlikle kabul edilemez. Türkiye Değişim Partisi olarak her zaman basın mensuplarının yanındayız. Gazeteciler sahipsiz değildir" dedi.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.048 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]