• 0

15 Temmuz 2021, 05:53 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Tokat'ta 25 yaşında fabrika kurdu, siparişlere yetişemiyor

Tokat'ta 25 yaşında fabrika kurdu, siparişlere yetişemiyor

Tokat'ta yaşayan Eray Samur (25),7 ay önce atık poşet ve amlajlardan ham madddesini sağlayarak kendi plastik ambalaj fabrikasını kurdu. Samur, "Arkdaşlarım ve çevremiz yapamazsınız. Zor iş fabrika yönetmek çok zor diyenler oldu. Ama şuan siparişlere yetişemiyoruz" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat'ta yaşayan Eray Samur , 2019 yılında Diyarbakır Dicle Ünivesitesi Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü'nden mezun oldu.  2 yıl otomotiv sektöründe çeşitl pozisyonlarda görev yapan Samur, 7 ay önce ailesinin de desteğini alarak Organaze Sanayi Bölgesinde plastik ambaj fabrikası kurdu. Atık poşet ve amlajlardan ham madddesini  sağlayan Samur 10 kişiye ise istihdam sağlıyor. Kısa sürede işine hakim olan Eray Samur şuan ise siparişlere yetişemediğini söyledi.
 
 
7 ay önce fabrikasını ailesinin desteği ile kurduğunu söyleyen Eray Samur, "Okulumu tamamladıktan sonra 2 yıl süresince otomotiv sektöründe çeşitili görevlerde buldum.  Hep doğum büyüdüğüm şehirde üretim yapmak istiyordum.  Yaptığım araştırmalar sonucunda Tokat'ta  plastik ambalaj fabrikasının olmadığı fark ettim ve ailemin de desteği ile fabrikamı açtım. Arkdaşlarım çevrem yaşımdan dolayı genç olduğum için yapamazsın dediler. Fakat şuanda siparişlere yetişemiyoruz. Tokat'ın tüm ilçelerine ve Çevre illerimize sevkiyat yapıyruz.  Hedefimiz daha da büyüyerek Türkiye geneline açılmak" dedi.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]