• 0

15 Temmuz 2021, 14:44 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta 15 Temmuz şehitleri için 251 dakikalık saygı nöbeti

Tokat'ta 15 Temmuz şehitleri için 251 dakikalık saygı nöbeti

Tokat'ta, Onbeşli Torunları Derneği Başkanı Saffet Gümüş, 2 üye ile birlikte 15 Temmuz şehitleri anısına valilik önünde 251 dakikalık saygı nöbetine başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde hayatını kaybeden 251 şehit için Tokat Onbeşli Torunları Derneği Başkanı Saffet Gümüş, dernek üyeleri Melik Samet Tunçel ve Demir Taha Tunçel, Osmanlı dönemi asker kıyafetleri ve bayraklar ile Tokat Valiliği önünde 251 dakikalık saygı nöbeti tutmaya başladı. Saat 10.00'da başlayan ve 4 saat 18 dakika sürecek olan saygı duruşu, saat 14.18'de sona erecek.
 
Dernek Başkanı Saffet Gümüş, "15 Temmuz halkın iradesine vurulan bir damgadır. Halkın iradesinin üstünde hiçbir irade yoktur. Tokat Onbeşliler Torunları olarak bize atalarımızın, dedelerimizin bırakmış olduğu bu güzel vatanı, memleketi, toprakları kesinlikle 3-5 çapulcuya böldürmeye ve parçalatmaya izin vermeyeceğiz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Onun için de bundan 5 yıl önce 2016 yılında FETÖ terör örgütünün devletimize, bayrağımıza saldırısını gördük. Türk halkı buna izin vermedi. 251 şehidimiz oldu. Allah tüm şehitlerimizin mekanlarını cennet eylesin. Onların anısına bugün 251 dakikalık bir saygı nöbetimiz olacak. Onları unutursak, unutturursak bedenimizdeki kanımız kurusun" dedi.
 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat




Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]