• 0

15 Temmuz 2021, 23:56 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat balı, Anzer balı ile yarışıyor

Tokat balı, Anzer balı ile yarışıyor

Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir, Tokat balının Anzer balı ile yarıştığını belirterek, 'Bizim balımız uygun fiyatlıdır, fakat yüksek rakımlarda elde ettiğimiz balımızın kalitesi Anzer balından aşağı değildir. Yapılan tahlillerde de bunu görüyoruz' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Federasyonu (TOKKON) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz ve beraberindekiler Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir ve ekibini ziyaret ettiler. Federasyon ekibi ve birlik temsilcileri birlikte kahvaltı yaptılar.
 

Tokat’ta üretilen bal ve arı ürünleri hakkında bilgi veren Ali Demir, “Tokat balında iddialıyız. Tokat’ın iklimi, bitki örtüsü, çiçek türlerinin çeşitliliği ve bölgeselliği bizim balımızın kalitesini ortaya koyuyor” dedi. Balın yanı sıra polen ve propolis üretimi gerçekleştirdiklerini aktaran Ali Demir, “Ürettiğimiz balların kalitesini artırmak için iki senedir bal yarışması düzenliyoruz. Bu yarışma sonuçları Tokat balının kalitesini ortaya koyuyor. Değişik rakımlarda üretilen balların fiyatları da farklılık gösteriyor. Çam balımız var, kestane balımız var. Üreticilerimiz ürünlerinin kalitesini artırmak için gereken ne varsa yapıyor” dedi. Demir açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kara kovan balımız var, petek balımız var. Yani bal ile ilgili her türlü çalışmayı yürütüyoruz. Kalitemizi her geçen gün artırıyoruz. Yakın bir gelecekte Tokat balının ünü her tarafa ulaşacaktır. Bal üretimimizi artırmak için ücretsiz 4000 civarında ana arı dağıttık. Arıcılıkla ilgili malzemeleri de dağıtıyoruz. Eğitimler veriyoruz. Üreticilerimiz de büyük gayret gösteriyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]