• 0

24 Kasım 2021, 13:16 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Arslan, 'Müteşebbis kadınlarımız baş tacımızdır'

Arslan, 'Müteşebbis kadınlarımız baş tacımızdır'

Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan Emirseyit Erzak Kadın Kooperatifini ziyaret etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Ziyaret esnasında ERZAK’ı 7 Temmuz tarihinde kurulduklarını ifade eden Alan, 4 aylık bir zamanda 2 farklı proje sunumu yaparak Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’ndan destek aldıklarını ifade etti.
 
Alan, 'OKA ile birlikte girişimci kadınların sürdürülebilir ürünler üretmek için gerekli eğitimlerini aldığını ifade eden Alan; “Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına sunduğumuz proje “Yerel Tat Tokat’a Değer Kat” dedik. Bu proje ile burada kadınların; gıda mühendisi, ziraat mühendisi, işletmeci ve kooperatifçilik eğitimi aldırarak ürünleri daha hijyenik, daha güvenilir, sürdürülebilir ürünler üretmek için hayata geçirdik. Sağ olsun Belediye Başkanımız Turan Kapan projenin içerisinde Emirseyit Belediyesinin altında bir dükkan tahsis etti. Bu proje ile 130 Bin liralık bir projeyi hayata geçirdik, bunun 100 bin lirasını hibe olarak, 30 bin lirasını kooperatifimiz karşıladı.” dedi.
 
 
Tokat Milletvekili Arslan, Emirseyit Erzak Kadın Kooperatifi hakkında şunları dile getirdi: 'Kazova'mızın parlayan ve yükselen yıldızı, hanım kardeşlerimizin gayretli çalışmaları ve Emirseyit Belediye Başkanımız Turan Kapan'ın destekleri ile yöresel ürünlerimizi Türkiye'ye tanıtan, Beldemize ve İlimize katma değer sağlayan Erzak Kadın Kooperatifindeyiz. Çalışmalarını dikkatle takip ediyoruz. Müteşebbis kadınlarımız baş tacımızdır. Başarılı gayretleri bizlerinde gurur kaynağı oluyor.' dedi.
 
EMİRSEYİT ERZAK KADIN KOOPERATİFİ
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]