• 0

01 Aralık 2021, 07:23 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Zengin, 'Aralık ayının sonu havalimanı inşaatımız tamamlanmış olacak'

Zengin, 'Aralık ayının sonu havalimanı inşaatımız tamamlanmış olacak'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkanı, Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin, Tokat Havaalan'nın Aralık ayının sonunda havalimanı inşaatımız tamamlanmış olacak" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat'ta eski havaalanının büyük gövdeli uçakların inişine elverişli olmaması nedeniyle Söngüt köyü arazisi içinde yapımına başlanan yeni havalimanı inşaatı devam ediyor.
 
Yaklaşık 520 milyon liraya ihale edilen havalimanında, pist, apron ve taksi yolu yapım çalışmaları tamamlandı. Yeni havalimanı inşaatının 2021 yılı sonunda tamamlanarak açılması hedefleniyor. 
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkanı, Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin, "Tokat Havalimanında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Aralık ayının sonunda havalimanı inşaatımız tamamlanmış olacak. Projenin toplam maliyetinin 520 milyon lira, şu ana kadar öngörülen maliyet 412 milyon. Kargo terminalimiz de olsun istedik, bununla beraber 520 milyon liraya mal olacak. Bunlar Tokat ve Türkiye için çok büyük rakamlar. Devletimizin bu vermiş olduğu hizmeti gördüğümüzde etkileniyor ve duygulanıyoruz. O yüzden bu işleri alan firmaların da bunların ne kadar kıymetli olduğunu, her birimizin parasıyla yapıldığını unutmadan bu işleri tamamlaması lazım.  Tokat Ak Parti milletvekillerimizle takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımız takip ediyor. Tokatlı hemşerilerimiz sürekli soruyorlar. İnşallah havalimanımızı bitireceğiz ve Tokatlının hizmetine açacağız" dedi.
 
 
 
 
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]