• 0

02 Aralık 2021, 22:11 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Mustafa Arslan'dan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlama mesajı

Mustafa Arslan'dan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlama mesajı

Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, 'Dünya Engelliler Günü' münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan kararla 3 Aralık günü ‘Dünya Engelliler Günü’ olarak kabul edilmiştir.
 
Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum düşüncesinin önemli bir parçasıdır. Engellilik, sadece engelli vatandaşlarımızı ilgilendiren bir sorun değil, sosyal ve insani boyutları ile bütün bireyleri ilgilendiren önemli bir konudur. Çünkü tüm insanlar aynı zamanda birer engelli adayıdır.
 
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Parti hükümetlerimiz 19 yıl boyunca engelli vatandaşlarımız için fiziki engelleri kaldıracak yatırım, hizmet ve mevzuat çalışmalarını hayata geçirmiştir. Sosyal devlet anlayışının gereği olarak eğitimden evde bakım hizmetlerine, istihdamda pozitif ayrımcılıktan engelli haklarına kadar pek çok soruna çözüm getirilmiştir.
 
Bedenindeki engeli kendisine engel olarak görmeyip, toplumsal hayata devam eden engelli vatandaşlarımızın bu özel gününü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ömürler diliyorum.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]