• 0

03 Aralık 2021, 11:43 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı, 'Herhangi bir Aralık'ta değil, her zaman birlikteyiz'

Vali Balcı, 'Herhangi bir Aralık'ta değil, her zaman birlikteyiz'

Vali Dr. Ozan Balcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Valilik koordinesinde özel eğitim kurumlarında eğitim alan engelli öğrencilerimiz tarafından hazırlanan programa katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Mehmet Akif Görme Engelli Okulu Otizm Sınıfından Hacı Mehmet Dursun, Hoş Geldiniz şiirini okudu. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Taştan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün sunumunun ardından Kaya Çakır Kızılay Özel Eğitim Anaokulu, Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu, Yavuz Selim Özel Eğitim Okulu ve Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerince hazırlanan şiir, müzikli jimnastik, ront ve müzik gösterileri sunuldu.
 
Vali Dr. Ozan Balcı ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na öğrenciler yaptıkları resimleri hediye etti.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, yaptığı konuşmada, engelliler ve ailelerinin yaşadıkları problemleri bildiklerini belirterek, onların yaşamlarını kolaylaştırmak birçok projenin hayata geçirildiğini söyledi.Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimiz engelli vatandaşlarımız için çok güzel işler yapıyor. Sonuçta biz bir aileyiz.” dedi. 
 
 
Engelliler için Valilik ve Belediye işbirliğiyle  Aktif Yaşam Merkezi, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, Çocuk Evleri, Spor Tesisleri, Cami ve tüm sosyal donatıları  ile Türkiye’ye örnek bir Sosyal Hizmet Kampüsün temelinin atıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kampüsümüz, hem kimsesiz çocukların kalabileceği bir alan hem de bir eğitim yuvası olacak. Engellilerimiz ve ailelerinin yükünü hafifletmek bakımından güzel bir proje oldu.” dedi.
 
Tokat’a ayrıca Özel Eğitim Kampüsü kazındırılacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  “Bu kampüsümüzde de hafif, orta ve ağır her türlü engelli çocuklarımız için hem özel eğitim meslek hem özel eğitim uygulama okulu olacak. Öğrencilerimiz anaokulundan, ilkokul,ortaokul ve liseye kadar eğitim alacaklar. Engellilerimizin ve ailelerinin yanındayız." diye konuştu.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, devletin tüm imkanları ile her zaman engelli ve ailelerinin yanında olduğunu belirtti.
 
Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, il protokolü, sivil toplum kuruluş temsilcileri, eğitimciler, engelliler ve aileleri katıldı.
 
Program öncesi engelli öğrenciler ve  öğretmenleri tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışı yapıldı.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]