• 0

17 Mayıs 2022, 20:43 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Hakan Karagöllü, Güryıldız'da vatandaşların sorunlarını dinledi

Hakan Karagöllü, Güryıldız'da vatandaşların sorunlarını dinledi

İYİ Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Hakan Karagöllü köy gezilerine devam ederek vatandaşların sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
İYİ Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Hakan Karagöllü ve Yönetim Kurulu Üyeleri Güryıldız Kasabası'nda vatandaşlar ile bir araya geldi. Çiftçilerin ve üreticilerin artan maaliyetler ile girdi fiyatları nedeniyle üretimde zorlandığı, mazot, yem, gübre, fide gibi tarım ve hayvancılığın temel araçlarına yapılan zamlar nedeniyle her geçen gün yoksullaştığını belirten Başkan Hakan Karagöllü, "İktidarın yanlış tarım politikalarının bedeli, yüksek girdi maliyetleri altında ezilen çiftçiye borç olarak geri dönüyor” dedi.
 
ÇİFTÇİLERİMİZ YOKSULLUĞA İTİLDİ, TARIM UÇURUMUN KENARINA GELDİ

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Karagöllü, "Tarım yok oluyor. Çiftçiler borç batağında. Çiftçiler girdi maliyetleri karşısında eziliyor. Destekler yetersiz. İktidarın yanlış tarım politikalarının bedeli, yüksek girdi maliyetleri altında ezilen çiftçiye borç olarak geri dönüyor. Uygulanan çarpık politikalar, bu politikalardaki ısrar ve plansızlık nedeniyle çiftçimiz, üreticilerimiz yoksulluğa itildi; tarım, uçurumun kenarına getirildi. Her fırsatta tarım ülkesi olmakla övündüğümüz ülkemizde uygulanan tarım politikaları sebebiyle çiftçimiz zor durumdadır. Üretimden ziyade ithalata dayalı tarım politikası belirleyen iktidardan yeterli desteği alamayan, artan üretim maliyetleri altında ezilen çiftçilerimiz, günü kurtarma ve zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz hale geldi. Çiftçilerimiz ve üreticilerimiz borçlanarak üretimlerine ve günlük hayatlarına devam etmeye çalışmaktadır. Bir taraftan artan üretim maliyetleri diğer taraftan kullanılan yüksek faizli kredilere olan borçları çiftçimizin belini bükmüştür” dedi.
 

İYİ PARTİ İKTİDARINDA HERKES BOLLUK İÇİNDE YAŞAYACAK

Başkan Hakan Karagöllü, "İYİ Parti’nin tarım ve hayvancılık ile ilgili tüm çalışmalarını çiftçilerimize anlattık. İYİ Parti iktidarında köylümüzün de bolluk içinde olacağının, ürettiği her ürünün değerinde karşılık bulacağını ve huzura kavuşacaklarını, çocuklarının geleceğinin İYİ Parti’nin projelerinin içerisinde olduğunu ve üreticilerimizin İYİ Parti ile ayağa kalkacağını anlattık" dedi.
 
 
Yakup Orakçı - Hami İşler
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]