• 0

23 Mayıs 2022, 16:56 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

TOGÜ Kariyer Günleri Fuarı'22 törenle açıldı

TOGÜ Kariyer Günleri Fuarı'22 törenle açıldı

Vali Dr. Numan Hatipoğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kariyer Fuarı'nın açılış törenine katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Taşlıçiftlik Yerleşkesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış törenine Vali Numan Hatipoğlu’nun yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Başçiftlik Kaymakamı Feyza Yılmaz, TOGÜ Rektörü Prof Dr. Bünyamin Şahin, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, iİ Jandarma Komutanı bahri Bostancı, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
 
Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda öğrenciler tarafından müzik dinletisi sunuldu.
 
Törende Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Numan Hatipoğlu, üniversitede gençlerle bir arada olmanın ayrı bir gurur ve onur kaynağı olduğunu söyledi.
 
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Bütün ümidim gençliktedir.’ sözlerini hatırlatan Vali Numan Hatipoğlu, “Bizler de bütün ümidini sizlere bağlamış nesiller olarak sizleri daha iyi standartlara ulaştırmak için uğraşıyoruz. Valiliğimiz, belediyemiz, üniversitemiz ve Tokat’taki tüm kurumlar gençliğimizi daha iyi noktalara ulaştırmak için el ve güç birliği yapmış durumda.” dedi.
 
Vali Numan Hatipoğlu, şunları kaydetti, “Buradan müsaade ederseniz kısaca üniversite öğrencisi olan kardeşlerimize, kendilerini yarınlara hazırlamak için muhakkak ki hocalarımız sürekli ifade ediyordur ama ben de naçizane birkaç hususu ifade etmek isterim. Her şeyden önce kendilerini asla umutsuzluk girdabına sokmamaları gerekmekte. Kendilerini yarınlara daha iyi bir şekilde hazırlamalarını ve geliştirmelerini isterim. Ben Akdeniz Üniversitesi’nde Tarih Bölümü’nde doktora öğrencisi iken rahmetli Halil İnalcık misafir olmuştu. O zamanlar 93 yaşında idi ve vefat etmeden önce 3 kitap projesi olduğunu söylemişti. O tarihten sonra araştırdım, vefat edene kadar 13 kitap hazırlamış. Peygamberimizin de buyurduğu gibi; ‘İlim Çin’de de olsa alınız’.  Aslında bu bize bir hayat düsturu edinmemiz gerektiğini gösteriyor. Sürekli olarak öğrenim süreci içerisinde olmamız gerekiyor. Bazen gençlerimizde gördüğüm o bıkkınlığın, bezginliğin, okuma alışkanlıklarının terk edilmesinin aslında ne kadar büyük bir kaynak israfı olduğunu görüyorum ve bunun giderilmesi gerekiyor. En önemli sorunumuz bu. Kariyer günleri kapsamında sizlere önerebileceğim en önemli husus şu; sakın okumayı, araştırmayı, yeniliklere yelken açmayı bırakmayın. Çünkü gerçekten çok büyük bir bezginlik sonucunda gençlerimizin heba olduğunu görmek bizleri ziyadesi ile üzüyor. O yüzden ne azminizi ne kararlılığınızı asla terk etmeyin.
 
 
Tabi Gaziosmanpaşa Üniversitemizde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelmiş öğrencilerimizin de olması ayrı bir mutluluk kaynağı. Burada edindikleri bilgi ve birikim ile kendi ülkelerini ihya etmeye çalışırken burada her zaman dost bir ülkenin olduğunu bilmelerini diliyoruz. İnşallah gidecekleri zaman da bayrağımızın gölgesine sığınılmış bir bayrak olarak hissederler.
 
Bu vesile ile kariyer günlerinin hazırlanmasında emeği geçen tüm ekibi ve Sayın Rektörümüzü yürekten kutluyorum. Üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmek için fazlasıyla çaba harcayacağımızın da bilinmesini isterim.”
 
Yapılan konuşmaların ardından programın düzenlenmesinde emeği geçenlere plaket takdimi yapıldı.
 
Vali Numan Hatipoğlu ve protokol mensupları TOGÜ Kariyer Fuarı'22'ye katılan kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör firmalarının standlarını gezdi. Vali Numan Hatipoğlu, sohbet ettiği öğrencilerle hatıra fotoğraf çektirdi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]