• 0

25 Mayıs 2022, 17:03 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Bahar Şenliği'nde Afrikalı öğrencilerden 'Tokat Sarması'

Bahar Şenliği'nde Afrikalı öğrencilerden 'Tokat Sarması'

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından düzenlenen bahar şenliğinde Afrikalı öğrenciler 'Tokat sarması' oynayarak eğlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Taşlıçiftlik kampüsünde düzenlenen bahar şenliği, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin’in kurdele keserek yaptığı açılışla başladı. Rektör Şahin, açılışın ardından öğrenci kulüpleri ve sivil toplum örgütleri tarafından kurulan stantları gezdi. Şenliklerde yabancı öğrenciler folklor ekibine eşlik etti. Önce ellik oynayan öğrenciler, daha sonra Tokat oyun havaları ile eğlenceli dakikalar geçirdi.
 
 
Rektör Şahin, etkinliklerin yerli yabancı tüm öğrencileri mutlu eden bir şekilde gerçekleştiğini ifade ederek, “Yabancı uyruklu öğrencilerimiz Türk kültürüne entegre oldular. Halay çektiler, ellik oyunu oynadılar. Aradan geçen iki senelik salgın döneminden sonra güzel bir bahar şenliği düzenledik. Bugün itibarıyla hava çok iyi. Öğrencilerimiz çok mutlu, çok heyecanlı. Bütün üniversitemiz bu şenlikler için hazırız. Öğrencilerimizin hepsini, Tokat halkını üniversitemize davet ediyoruz. Şenliklerimizde konserler, paneller ve oturumlar var” dedi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.111 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]