• 0

29 Haziran 2022, 22:10 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Turhal'a anlamlı ödül

Turhal'a anlamlı ödül

Business World Awards ödül gecesinde büyük ödüllerden birisi Tokat'ın Turhal ilçesine geldi. Yılın En Büyük Hayvancılık Firması ödülü Yedirirler Grup adına Mahmut Yedirir tarafından alındı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Roma Medya organizasyonluğunda gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi yapılan Business World Awards II töreni İstanbul’da yoğun katılımla düzenlendi. Basın, ekonomi, sanat ve iş dünyasında enlerin ödüllendirildiği gecede ünlü oyuncular İlyas Salman, Nuri Alço ve Aydemir Akbaş, sanat camiasından Orhan Gencebay ve Murat Uygur gibi isimlerin yanı sıra, basın camiası ve iş dünyasının önde gelen isimler yer aldı. Gece DJ Doğuş Kara’nın canlı performansı ile başladı. Daha sonra ise modacı Erkan Eken’in defilesi görücüye çıktı. Son olarak ise ödüller sahiplerine görkemli bir sunum ile teslim edildi.
 
YEDİRİRİLER GRUP BÜYÜK ÖDÜLÜ ALDI

Gecede en dikkat çeken ödüllerden birisi de hayvancılık alanında yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Mahmut Yedirir oldu. Turhal’daki yatırımları ile ülke genelindeki en büyük hayvancılık tesisi yatırımının altına Yedirirler Grup imzasını atan Mahmut Yedirir, ödülü aldıktan hemen sonra yaptığı kısa konuşmasıyla da mütevazi kişiliğini ortaya koydu. Yedirir, ödülün kendileri için çok anlamlı olduğunu söyleyerek organizasyona ve katılımcılara teşekkür etti.
 

 
MAHMUR YEDİRİR İLE ÖZEL RÖPORTAJ YAPILDI

Gece sonunda elindeki ödülü ile kırmızı halıda röportaj veren isimlerden birisi de Mahmut Yedirir oldu. Yedirir, işletmesinin bu noktaya gelmesindeki çaba ve destekleri için öncelikli olarak ailesine teşekkür etti. Yedirir yaptığı konuşmada: “Mesleğimiz, tarım ve hayvancılıkla alakalı dede mesleğimiz. Dededen babaya, babadan da bizlere geçen bir meslek. Yaklaşık 50 yılın üzerinde bir süredir hayvancılık yapıyoruz. Ve Tokat'a bölgenin en büyük hayvan tesisini kurduk. Şu anda 2 bin adet büyükbaş hayvan sayısına sahibiz. 2023-2024 ve 2025 yıllarında bu sayıyı 5-6 bin hayvana çıkarmayı planlıyoruz. Tarımsal üretimi kendi arazimizde yapıyoruz. Ürettiğimiz kendi doğal yemleri hayvanlarımıza getiriyoruz ve yediriyoruz. Bundan dolayı da karlı bir kazanç elde ederek, büyüyerek yolumuza devam ediyoruz.
 
“BAŞARI İLTİFATA TABİDİR”

Ben 13 yaşından beri bu işle uğraşıyorum. Bu mesleği babamın yanında öğrendim. Ödülü de tabi ki babama, aileme, çevreme, ticaret yaptığım insanlara ve dostlarıma borçluyum. Başarı iltifata tabidir. Yani her başarılı insanın böyle ödüller alıp onure edilmesi lazım diye düşünüyorum. İşte tam da bu yüzden organizasyonda bulunan, seçimleri yapan, oylamayı yapan jürimize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar” diye konuştu.
 
GECEDEKİ ANONS TOKAT’A GURUR VERDİ

Business World Awards II gecesinde Yılın En Büyük Hayvancılık Firması Ödülü için sahneye davet edilen Mahmut Yedirir için yapılan anons Turhal başta olmak üzere tüm Tokat için gurur kaynağı oldu. Yapılan anons şöyle oldu: “Teknolojinin sunduğu olanaklarla, hijyenik ve profesyonel çalışma koşullarında çalışan, yılın en büyük hayvancılık firması Yedirirler Grubun ödülü için Mahmut Yedirir’i sahneye davet ediyoruz.” Ülkenin en ünlü sanatçılarının, en büyük medya kuruluşları temsilcilerinin ve iş dünyasındaki önemli iş insanlarının katıldığı gecede yapılan bu anons sosyal medyada Tokatlılar tarafından gururla paylaşıldı.
 

Dursun Ekrem ER / ÖZEL HABER
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
İnsanların hem ruhuna hem de işitme konusunda sihirli dokunuş
Emel İşitme Merkezlerin Kurucusu ODY Emel Çetin İle Gazeteci Ayson Karabağ Röportajı

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]