• 0

23 Kasım 2022, 16:05 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Kaya, 'Kamunun ücretsiz tahsis ettiği yeri parayla satmak suçtur'

Kaya, 'Kamunun ücretsiz tahsis ettiği yeri parayla satmak suçtur'

Tokat Sanayici ve İş Adamları Derneği (TOSİAD) Başkanı Av.Süleyman Kaya 1-4 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak olan Tokat Tanıtım Günleri için ürün sergilenmesi ve tanıtılması adına Tokat'lı esnafa için sunulan stant kira fiyatına yönelik açıklama yaptı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TOSİAD Başkanı Av. Süleyman Kaya İstanbul'da yapılacak Tokat Tanıtım Günleri için ürünlerini tanıtacak Tokat'lı esnafa kiralanacak olan stant yerleri ücreti nedeniyle açıklama yaptı.
 
TOSİAD Başkanı Av. Süleyman Kaya "İBB tarafından ücretsiz sunulan stant alanı ve diğer sistemler  esnafımıza 20 bin lira gibi fahiş fiyattan kiralanıyor" dedi. Kamunun ücretsiz tahsis ettiği yeri  ücretli satmanın suç olduğunu belirterek suç duyurusunda bulunulacağını belirtti.
 
 
STANT ALANINDAKİ YERLER FAHİŞ FİYATLARLA KİRAYA VERİLDİ

TOSİAD Başkanı Süleyman Kaya yaptığı açıklamada "Tokat’ımız ve Ülkemiz bugünlerde ekonomik krizden geçiyor. Halkımız işini kaybetmekten ve geleceğinden endişe ediyor. İşadamlarımız, Sanayicilerimiz ve esnaflarımız bu zorlu ekonomik koşullarına rağmen ayakta durmaya ve millete hizmet yönünde canhıraş çırpınırken 1-4 Aralık tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan Tokat Tanıtım Günleri’nde ürünlerimizin sergilenmesi ve tanıtılması için stant ücreti adı altında birkaç m2’lik alanı 20 Bin Lira gibi fahiş bir fiyata kiralanması hem esnafımızı hem de Tokat halkımızı derinden üzmüştür.

Bu organizasyonların yapılması için İstanbul’da 2 alan bulunmaktadır. Bunlardan birisi Yenikapı’da bulunan etkinlik alanı diğeri de Maltepe’de bulunan etkinlik alanıdır. Her iki alanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın uhdesinde bulunmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bu 2 etkinlik alanında yapılacak il tanıtım günleri için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Alandaki stantlardan tutunda ses sistemi, elektrik vs. her şeyi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı karşılamaktadır. Hal böyle iken 1-4 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Tokat’ımızın tanıtımı ve ürünlerimizin sergilenmesi için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın ücretsiz verdiği bir yeri Tokatlı esnaflarımıza 20 Bin TL ye kiralanması ve esnaflarımızın zora sokulmasının herhangi bir gereği yoktur.

Ayrıca Kamunun ücretsiz tahsis ettiği yerleri ücretli satmakta suç teşkil etmektedir. (Konu hakkında Savcılığa ayrıca suç duyurusunda bulunulacaktır.)

Tokat Sanayici ve İşadamları Derneği olarak konu tarafımızca takip edilmektedir. Takiplerimizde bir gazeteci arkadaşımızın yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Tanıtım günleri tertip komitesi, etkinliğin organizasyonu için Ordu'lu bir ajansla anlaşıldığı ve bu ajansında etkinlik alanındaki yaklaşık 103 standı ücreti mukabilinde fahiş fiyatlarla kiraya verdiği anlaşılmaktadır.
 
Stant Kira bedelleri ve sponsor destekleri ile ajans yaklaşık buradan 5 Milyon Türk Lirasına yakın bir gelir elde edeceği bilgileri de tarafımıza iletilmektedir.

Tokat Sanayici ve İşadamları Derneği (Tosiad) Başkanı olarak Tokatlı Esnaflarımızın, Sanayicilerimizin, İşadamlarımızın memleketimize ve ülkemize değer katan tüm hemşerilerimizin haklı sorunlarında yanlarında olduklarımızı 1-4 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Tokat Tanıtım Günleri'nin organizasyonunda ortaya çıkabilecek tüm olumsuz ve hukuksuz yanlarını takip ederek gereğini yapacağımızı bilmenizi isterim" ifadelerine yer verdi.
 
Yakup Orakçı - Hami İşler (Tokat)
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]