• 0

26 Kasım 2022, 21:24 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Eğitim-Bir-Sen'den Öğretmen Akademisi!

Eğitim-Bir-Sen'den Öğretmen Akademisi!

Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 No.lu Şube Eğitim ve Sosyal İşlerden sorumlu Şube Başkan Yardımcısı Mahmut Delen, 'Düzenlediğimiz 'Öğretmen Akademisi' Genel Başkanımız Ali Yalçın'ın katılımı ile dönemin ilk faaliyetini tamamladıklarını ifade etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Delen, ‘Mehmet Akif İnan Vakfı Eğitim Akademisi ve Eğitim Bir Sen işbirliği ile yürütülen eğitimlerimize ülke genelinde yılda 13 Bin öğretmenimizle yüz yüze ve çevrimiçi biçimlerde eğitimler verdik. ‘Öğretmen Akademisi’ 2022-23 Öğretim yılı ilk eğitimi, Öğretmenlik becerilerini geliştirip kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen Tokat Eğitim Bir Sen üyeleri ile gerçekleştirildi. Hafta içi eğitimleri şeklinde yürütülen ve düzenli katılım sağlayan öğretmenlere sertifika verildi. Şubemizden yaklaşık 150 öğretmen katıldı.
 

Pazartesi; Bahattin GÜNEYİN’in "Bilinçaltı Süreçleri ile Öğrenci Motviasyonu" konulu faaliyeti gerçekleştirildi. İnsan ilişkilerinde bilinçaltı faaliyeyetlerine dikkat çeken Güneyin şunları kaydetti: “Dört insan tipi vardır. Hayata verdikleri mâna bakımından insanları dört tipe ayırmak mümkündür: Bunlar: Keyif adamı, Rahat adamı, İşadamı, İdeal(mefkûre)adamıdır”.
 
Çarşamba düzenlenen derste ise Hamle ÖZÇARIKÇI, "Ses, Nefes, Diyafram" konularında bilgilendirmede bulundu. Uygulamalı olarak yapılan derste öğretmenler de evlerinden egzersiz yapma imkanı buldular.
 
 
Cuma günü ise Serkan EKMEN’in "Zaman Yönetimi ve Planlı Çalışma" başlığı ile icra ettiği sunumda,
 
Hedeflerin Belirsizliği Önceliklerin Belirsizliği
Öz Disiplin Yoksunluğu
Plansızlık ve Dağınıklık
Erteleme Bağımlılığı
Abur Cubur Hobiler
TV Bağımlılığı (Tek Başına Tv İzleme)
Dizi Bağımlılığı
Telefon ve Sosyal Medya Bağımlılığı
Oyun Bağımlılığı
Geç Vakitte Uyuma ve Geç Kalkma
 
gibi Konulara yer verildi.
 
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN çevrimiçi biçimde katılım sağladı. Bu eğitim faaliyetlerini son derece önemli bulduğunu belirten Yalçın, Şube ve MAİV Akademi’ye teşekkürlerini iletti.

Soru, cevap faslının ardından eğitimlerle ilgili dönütler alındı. Şubemiz benzer eğitimleri ile hizmetine devam edecektir.

Katılımcı öğretmenlere Şube ve ilçe hizmet binalarında sertifika takdimi yapılacağı da öğrenildi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]