• 0

02 Aralık 2022, 15:38 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

MHP'li Bulut, 'Mısır alımında nem düşümünün önüne geçilmeli'

MHP'li Bulut, 'Mısır alımında nem düşümünün önüne geçilmeli'

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut TBMM Genel Kurulu Parti grup konuşmasında Mısır alımında nem düşümünün önüne geçilmesi ve mısır alımında belirlenen net fiyattan alım yapılmasını dile getirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut TBMM Genel Kurulu Parti grup konuşmasında Mısır alımlarında yaşanan sıkıntıları dile getirdi. TBMM'de konuşan Yücel Bulut mısır alımında nem düşümünün önüne geçilmesini ve düşümü sabit fiyat olarak belirlenmesini istedi. Ayrıca Yücel Bulut Mısır alımının net fiyattan alınması ve tüm çiftçilerin bu alım imkanından yararlanmasını dile getirdi. Yücel Bulut "Mısır alımında nem düşümünün önüne geçilmeli ya da nem düşümü sabit fiyat olarak belirlenmelidir. Tarım Kredi Kooperatifi çiftçilerimizden mısırı belirlenen 5.700 TL net fiyattan alması sağlanmalı ve üretim yapan tüm çiftçilerimiz bu alım imkânından yararlanmadır" dedi.
 
 
BORÇLU OLAN DEĞİL TÜM ÇİFTÇİMİZ YARARLANMALI
 
Yücel Bulut "Tokat Çamlıbel Sulama Birliğinin kayıtlarına göre 2022 yılında bölgede 20 bin dönümden fazla mısır ekimi yapılmıştır.2022 yılı mısır alım fiyatı TMO(Toprak Mahsulleri Ofisi)tarafından 5700 tl olarak belirlenmiş,piyasa koşullarında ise tonuna 4500 tl civarı bir fiyat ortaya çıkmıştır.Ancak bu fiyatlardan nem düşümüde yapıldığında çiftçinin mağduriyeti ortaya çıkmaktadır.Öncelikle nem düşümünün önüne geçilmeli ya da bu konuda nem düşümü sabit bir fiyat olarak belirlenmelidir.DAP Gübrenin çuvalındaki maliyet artışı da nazara alındığında açıklanan rakamın çiftçimiz için tatmin olamayacağı düşünülmektedir.Ayrıca Tarım Kredi Kooperatifi'nin çiftçilerimizden belirlenen fiyattan yani 5700 TL net fiyattan alması sağlanmalı ve de sadece borçlu olan çiftçimizin değil üretim yapan tüm çiftçilerimizin bu alım imkanından eşit yararlanması temin edilmelidir" şeklinde konuştu.
 
HABER: HAMİ İŞLER
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]