• 0

02 Ocak 2023, 15:29 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Mehmet Akif İnan'ın ölüm yıldönümü sebebiyle etkinlik

Mehmet Akif İnan'ın ölüm yıldönümü sebebiyle etkinlik

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kurucu Genel Başkanı, şair/mütefekkir Mehmet Akif İnan'ın ölüm yıldönümü yaklaşırken Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube'de anma etkinliği düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Şube binasında düzenlenen anma etkinliğine TOGÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Alpay Yıldız konuk olarak katılarak "Hayat Hikayesinin Ana Hatlarıyla Mehmet Akif İnan" isimli bir konferans gerçekleştirdi. İnan'ın hayat öyküsünün yanı sıra Erdem Beyazıt, Nuri Pakdil, Necip Fazıl Kısakürek ile olan anılarının da nakledildiği program, sivil toplumculuk ilişkilerinden eğitimciliğine kadar her yönünün aktarılması ile devam etti. M. Akif İnan'ın hakkında hayatına şahitlik edenlerin sözleri, ailesinin hatıraları da nakledildi.
 
 
Türkiye'de sendikacılığa getirdiği yeniliklerin anlatıldığı kısımda Şube Başkanı Şaban Ceylan, "Rahmetlinin en büyük mirası bu kurumlardır. O düşünce ile bu tabelaların altını en anlamlı şekilde hep beraber doldurmamız gerekir. Bu, ona karşı ahde vefamızın en somut örneği olacaktır." dedi. Programa katılan Prof. Dr. Ali Kasap ise 90'lı yıllarda Mehmet Akif İnan ve Tokat özelinde yaşanan anıları aktardı. Zor günlerde dayanışma içinde olduklarını kaydeden Kasap, vefatından birkaç gün önce İnan'ı gördüğünü ve kendisinin Tokat'ı çok sevdiğini aktardı.

Akif İnan şiirlerinden örneklerin de serbest kürsü faslı sırasında katılımcılar tarafından okunduğu toplantı, fikir teatisinin ardından sona erdi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]