• 0

18 Ocak 2023, 15:33 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Turhal'da su sayaçlarında internet dönemi

Turhal'da su sayaçlarında internet dönemi

Tokat'ın Turhal ilçesinde, Turhal Belediyesi tarafından sunulan su dağıtım hizmetlerinde abonelerin kullandığı su sayaçlarında yeni döneme geçiliyor. Turhal Belediyesi için özel olarak üretilen yeni GSM sistemli akıllı su sayacı ile cep telefonu uygulaması üzerinden su satın alma işlemini gerçekleştirebilecek.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Turhal'da yapımı tamamlanarak hak sahiplerine dağıtımına başlanan konutlarda yeni su sayaçları takılarak proje başladı. Aboneler cep telefonlarına indirecekleri "Suver 2020" uygulaması ile hiçbir yere gitmek zorunda kalmadan 7/24 su satın alma işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Teknolojiyi her alanda kullanarak, vatandaşlara verilen hizmet kalitesini artırmak için çalıştıklarını belirten Turhal Belediye Bakanı İlker Bekler yeni tip su sayaçlarını inceledi.
 
 
Turhal'da su sayacı ile vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak sistem hakkında açıklama yapan Başkan Bekler, "Toplu konut idaremizin vatandaşlarımıza teslim ettiği, teslim etmeye başladığı konutlardayız. Burada bir ilki daha yaşıyoruz. Burada teknolojiyi bütün hayatımızın her aşamasına getirerek, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Akıllı su sayaçlarımız ile yeni bir sisteme geçtik. Su saatlerimiz telefondan kontrol edilebilecek. Artık belediyeye gidip illa kartla su yüklemek zorunda kalmayacağız. Telefonlarımıza indirdiğimiz Suver2020 programı ile kalan pil ömrünü, kullanılan su sarfiyatını veya ne kadar ton suyumuzun kaldığını cep telefonumuzdan takip edeceğiz. İsteyen vatandaşlarımız mevcut su sayaçlarını kullanmaya devam edecek isteyenler belediyemize müracaat edip bu saatlerden temin edebilecek. Turhal'ımıza hayırlı olsun" dedi.
 
 
Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA)
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]