• 0

18 Ocak 2023, 17:04 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Mustafa Arslan, 'İstikrarsızlık tarihe karıştı'

Mustafa Arslan, 'İstikrarsızlık tarihe karıştı'

AK Parti Tokat Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyon Üyesi Mustafa Arslan CHP grup önerisine karşılık Ak Parti grubu adına TBMM Genel Kurulunda konuştu. Mustafa Arslan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile istikrarın sağlandığını,bu sistemin demokrasiye ve cumhuriyetin özüne uygun olduğunu,koalisyonların, gensoruların, hantal bürokrasilerin tarihe karıştığını belirtti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan TBMM'de CHP grup önerisi üzerine konuştu. Mustafa Arslan "Değerli milletvekilleri, yeni sistemle birlikte ülkemiz, bölgesinde önemli bir güç hâline gelmiş, bölgesel ve küresel krizlere karşı daha etkin, daha hızlı, daha kapsamlı politikalar geliştirmiştir. Elbette, her değişimin bir zamanı vardır, belli bir süre almaktadır. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemine geçtiğimiz günden bugüne henüz dört buçuk yıl geçmiştir. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi, kendi içinde sağladığı imkânlarla belli bir seviyede oturmuştur. Mecliste aylarca seçilemeyen cumhurbaşkanları, kurulamayan koalisyonlar, hükûmet deviren gensorular ve hantal bürokrasi artık tarihe karışmıştır." dedi

CUMHURBAŞKANIMIZ ÖNCE MİLLETİMİZİN DEDİĞİNİ YAPAR

Mustafa Arslan, "Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; CHP grup önerisi üzerine AK PARTİ Grubumuz adına söz aldım. Genel Kurulu ve aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum. CHP'nin grup önerisinde Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemine ağır eleştiriler vardır. Ülkemizin iki yüzyıllık demokrasi arayışları ve milletimizin talepleri sonucunda 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumla Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi hayata geçirilmiştir. Doğrudan milletimizin iradesiyle hayata geçirilen Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi, 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra da uygulanmaya başlamış ve aziz milletimiz yaklaşık 26,5 milyon oyla Sayın Cumhurbaşkanımızı, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı bu sistemin ilk Cumhurbaşkanı olarak seçmiştir. Demokrasimize ve cumhuriyetimizin özüne uygun olan bu sistem Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemidir, bu sistemin sahibi de milletimizin ta kendisidir.
 
Değerli milletvekilleri, yeni sistemle birlikte ülkemiz, bölgesinde önemli bir güç hâline gelmiş, bölgesel ve küresel krizlere karşı daha etkin, daha hızlı, daha kapsamlı politikalar geliştirmiştir. Elbette, her değişimin bir zamanı vardır, belli bir süre almaktadır. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemine geçtiğimiz günden bugüne henüz dört buçuk yıl geçmiştir. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi, kendi içinde sağladığı imkânlarla belli bir seviyede oturmuştur. Mecliste aylarca seçilemeyen cumhurbaşkanları, kurulamayan koalisyonlar, hükûmet deviren gensorular ve hantal bürokrasi artık tarihe karışmıştır. Muhalefetin şöyle bir iddiası var: "Sayın Recep Tayyip Erdoğan kimseye sormadan her şeyi kendisi yapar." diyorlar, hayır. Recep Tayyip Erdoğan önce milletin talebine bakar, sonra kurumların görüşlerini ve analizlerini istişare eder ve öyle karar verir ama en önemlisi, bunları yaparken eski sistemin hantallığından kurtulup çok hızlı hareket eder.
 
Milletimizin gündeminde ne varsa bizim gündemimizde, AK PARTİ'nin gündeminde, Cumhurbaşkanımızın gündeminde de o vardır. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi, birçok konuya olduğu gibi muhalefete de olumlu etki etmiş, muhalefeti de dönüştürmüştür. Bugün birbirine hiç benzemeyen 6 partinin aynı masada buluşmasına, iktidar hayalleri kurmalarına imkân sağlamıştır. Ancak üzülerek söylüyorum ki bazı konularda muhalefete etkisi olamamıştır; aziz milletimizin değerlerine hakaret etmelerine çözüm getirememiştir; ordumuza hakaret etmelerine engel olamamıştır; yargıya hakaret etmelerine engel olamamıştır..." ifadelerine yer verdi.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.203 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]