• 0

19 Ocak 2023, 16:24 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Özlem Zengin, 'Samimi her çağrıya kulak veririz'

Özlem Zengin, 'Samimi her çağrıya kulak veririz'

AK Parti Tokat Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands ile TBMM'de bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Büyükelçi ile  görüşmede Türkiye ve Hollanda arasındaki ilişkileri tüm alanlarda geliştirilmesi karşılıklı olarak ifade edildi.Büyükelçi Özlem Zengin'e Lale'den özel tasarlanmış bir hediye verirken Özlem Zengin'de Büyükelçi'ye  Tokat'a has el emeği bir yazma sandığı hediye etti.
 
Ak Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands'ı  TBMM'de ağırladı. Özlem Zengin" Biz, samimi her çağrıya kulak vererek diplomasiye olabildiğince alan kazandırmak, sorunları diyalog yoluyla herkesin kazanabileceği bir çözüme kavuşturmak niyetindeyiz" dedi.
 
 
TÜRKİYE AVRUPA İÇİN ANAHTAR ÜLKEDİR

Özlem Zengin "Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Sayın Joep Wijnands ile Gazi Meclisimizde bir araya geldik. Görüşmemizde Ülkelerimiz arasındaki ilişkileri tüm alanlarda geliştirme arzumuzu ifade ettik. Sayın Büyükelçiye ziyaretleri ve lale çiçeği için özel olarak tasarlanmış zarif hediyeleri için teşekkür ederim. Bizler de kendilerine Tokat’a has el emeği bir yazma sandığı takdim ettik. Kültürlerin ve geleneklerin de izinde hoş bir sohbet oldu.
 
Türkiye'nin hiçbir ülkenin toprağında, egemenliğinde, hak ve hukukunda gözü yoktur. Biz, sadece ülkemizi ve gönül bağlarımızım olduğu mazlum ülkelerin menfaatlerini korumanın mücadelesini veriyoruz. Kimseyle, hiçbir komşumuzla gerilim istemiyoruz. Ülkemiz, güvenlik, savunma, terörizm, göç, enerji arz güvenliği, sağlık ve tedarik zincirleri gibi temel sıkıntıların aşılmasında hayati öneme sahiptir. Avrupa Birliği'nin karşılaştığı meydan okumaların üstesinden gelinmesinde ve birliğin uluslararası rolünün tanımlanmasında Türkiye'nin yeri doldurulamaz. Bu hakikatin Avrupalı dostlarımız tarafından da kabul edilmeye başlandığını görüyoruz.
 
Türkiye'nin önüne çıkartılan engellerin adil olmadığının, dahası bu durumun Avrupa Birliği'nin menfaatlerine de zarar verdiğinin altını çiziyorum. Bu konuda artık daha vizyoner ve stratejik kararların alınması gerektiğine inanıyoruz. Avrupa Birliği'nin, bazı ülkelerin çıkarlarına ve ihtiraslarına teslim olmadan, Türkiye-Birlik ilişkilerini katılım perspektifi temelinde ilerletmesini bekliyoruz. Yaşanan gelişmeler, Türkiye'nin Birlik ve Avrupa için anahtar bir ülke olduğu gerçeğini gözler önüne seriyor." dedi.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]