• 0

19 Ocak 2023, 16:25 - Anasayfa // Zile Haberi yazdır

Belediye tarihinin en büyük projesi

Belediye tarihinin en büyük  projesi

Zile Belediyesi Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumu çalışmalarını başlattı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Belediye kurulumunu başlattığı Güneş Enerjisi Santrali ile en yüksek giderlerinden birisi olan ve giderek artan elektrik maliyetlerinden kurtulacak. Bu yolla yapılacak tasarruflar belediyenin başka ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak, hem de tüketim fazlası elektriği satarak belediyeye gelir elde edecek. Çalışmalar kapsamında belediyeye ait Güvercinlik mevkiinde bulunan 60 dönüm alana 2,65 MW güce sahip Güneş Elektrik Santrali (GES) Projesi için çalışmalar başladı.
 
Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ve beraberinde teknik heyetten oluşan bir ekip çalışmaları yerinde inceledi.
 
 
VİZYONUMUZ ZİLE’NİN GELECEĞİNİ İNŞA ETMEKTİR

Kendi enerjisini kendi üreten belediyecilik anlayışıyla bölgenin en büyük Güneş Enerjisi Santrali (GES Projesini hayata geçirmek için çalışmaların başladığını belirten Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın; “Çalışmaları başlayan projemizin Nisan ayı itibariyle sisteme girmesini planlıyoruz. 60 milyon 275 bin 500 lira değerindeki proje ile bölgenin en büyük güneş enerjisi santralini ilçemize kazandırmış olacağız. Çalışmalar tamamlandığında Güvercinlik mevkiinde bulunan 60 dönümlük belediye arazimize yapılan 2,65 MV’lık Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projemiz hayata geçmiş olacak. Yapılan proje belediyenin tüm elektrik giderlerini karşılanmanın yanında dışarı satışı yapılarak belediyenin gelir etmesini sağlamaktadır. 4 veya 5 yıl gibi bir sürede yapım maliyetini karşılayacak, kendini amorti edecek projemiz belediyemize ciddi bir kar sağlayacaktır. Bizim misyonumuz Zile Belediyesi’nin kullanmış olduğu elektrik ihtiyacını kendi tesisi ile birlikte karşılamış olmak, vizyonumuz ise geleceğin Zile’sini inşa etmektir.” şeklinde konuştu.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Zile Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]