• 0

20 Ocak 2023, 16:17 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

2023 yılı, 'Bir Bilenle Bilge Nesil' Projesi bilgilendirme toplantısı

2023 yılı, 'Bir Bilenle Bilge Nesil' Projesi bilgilendirme toplantısı

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Yönetimi koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen "Bir Bilenle Bilge Nesil" Projesi bilgilendirme toplantısı basın açıklaması.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Eğitim-Bir-Sen, Tokat belediyesi ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizesi ile gerçekleştirilen Bir Bilenle Bilge Nesil projesinin 2023 geniş katılımlı ilk toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, İl Müdür Yardımcısı Abdullah Taştan, şube müdürleri, lise okul müdürleri ve proje danışman öğretmenlerinin katılımı ile öğretmenevi salonunda yapıldı.
 
Toplantıda projenin yürütülmesinde kullanılacak 3 kitap tanıtılarak danışman öğretmenlere öğrencilerine ulaştırması için teslim edildi. Düzenlenen kahvaltı programında konuşmalarını yapan Eğitim Bir Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan, bu sene diğer senelerden Tokat il genelinde çok daha bir çok daha büyük bir katılım olduğunu kaydetti.
 
 
Eğitim ve Sosyal İşler biriminin yönetiminde yürütülen projenin bu seneki koordinatörü olarak Ahmet Sefa Kesler ismi tanıtıldı. Proje koordinatörünün kitapların içeriğini tanıtmasının ardından proje takvimi açıklanarak okunan kitapların sonrasında öğrencilerin kompozisyon yazmalarının öneminin altı çizildi. Projenin Nisan ayında yapılması planlanan il finalinde kompozisyon bazında ödüllendirmelerin yapılması için sürecin takvimine dikkat çekildi.
 
Ardından Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, yaptığı konuşmasında Bir Bilenle Bilgi Nesil projesinin gençler için önemine dikkat çekerek bu tip projelerin her zaman destekçisi olacaklarını ifade etti. Kahvaltının ardından ilk kitaplar, sembolik olarak Başkan Ceylan tarafından İl Müdürü Özdemir'e takdim edildi. Program sonrasında kitapları teslim alan öğretmenler, 10'ar kişilik oluşturdukları gruplarla kitap okuma faaliyetlerine başladılar. Projenin toplantısı sonrasında, katılan basın mensuplarına yapılan bilgilendirmede "Tokat'ın Bir Bilenle Bilge Nesil projesinde Türkiye çapında bilinen bir marka haline geldiği ifadesi öne çıktı. Diğer şehirlerden Tokat'taki katılım ve heyecanın ilham verici olarak ifade edildiği, bu seviyenin daha yukarı çıkarılmasının hedeflendiği belirtildi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]