• 0

20 Ocak 2023, 16:18 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Demirkol, 'Milli meselemiz Mavi Vatan şanlı Bayrağımız kadar değerlidir'

Demirkol, 'Milli meselemiz Mavi Vatan şanlı Bayrağımız kadar değerlidir'

Mavi Vatan kavramının mimarı Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de katılımıyla İYİ Parti yönetimine "Mavi Vatan" sunumu gerçekleştirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e, Başkanlık Divanı, Milletvekilleri ve İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Fatih Demirkol'un da olduğu sunumda Mavi Vatan'ın önemi, sınırların korunması gibi konular üzerine sunum yapıldı. İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Fatih Demirkol sunumla ilgili, "Türkiye Cumhuriyeti’nin şanlı bayrağının gölgesi kendinden çok büyük. Pek çok yere doğru gidiyor. Milli davamız Mavi Vatan herkes tarafından vazgeçilmez olarak görülmektedir. Bugün özellikle Doğu Akdeniz’de, başka ülkelerin hükümranlık sürme gayretlerini gördüğümüzde Mavi Vatan’ın önemi bir defa daha karşımıza çıkıyor. Demek ki bunlara her hâlükârda bütün gücümüzle sahip çıkmamız gerekiyor. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Değerli Genel Başkanımız sağ olsunlar" dedi.
 
 
BU COĞRAFYANIN BAĞIMSIZLIĞI TEZSCİLLİDİR

9 Eylül 1922´de ülkemizi işgal eden düşman kuvvetlerinin İzmir´den denize döküldüğünü hatırlatan Demirkol, "Bu coğrafyanın bağımsızlığı tescillidir. Bu tarihi gün ülkemiz coğrafyasında emelleri olan emperyalizme ve ırkçı siyonizme her daim hatırlatılmalı, bağımsızlık konusunda asla taviz vermeyeceğimiz unutulmamalıdır. Bugün Doğu Akdeniz´deki meseleler bu tarihsel şuur üzerinden değerlendirilmeli, egemenlik haklarımızdan ve bağımsızlığımızdan bir nebze dahi taviz vermeyeceğimizi herkes bilmelidir. Doğu Akdeniz´de yaşananlar, Yunanistan ve Fransa´nın tavrı hatta AB´nin uluslararası bütün kuralları bir kenara iterek takındığı tavrı anlamak mümkün değildir. Türkiye´nin burada göstermiş olduğu tavrı desteklediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum. Mavi Vatan mefhumu önemli bir mefhumdur biz Mavi Vatan´a sahip çıkmakla mükellefiz. Ege Denizi bir Yunan denizi haline gelemez bu girişimde bulunmak ateşle oynamak manasına gelir. Türkiye Doğu Akdeniz´deki haklarından hiçbir zaman vazgeçmemelidir vazgeçmeyecektir de. Türkiye'nin dahil olmadığı bölgeyle ilgili hiçbir kararın, anlaşmanın kalıcı olmayacağını, geçerli olmayacağını ve ayrıca bölgemizde hiçbir şekilde oldu bittiye göz yummayacağımızı başlangıçtan itibaren ifade ettik, etmeye devam ediyoruz" dedi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]