• 0

21 Ocak 2023, 22:07 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Murat Yazıcı, 'Partimizi, Millet İttifakı'nı iktidar yapacağız'

Murat Yazıcı, 'Partimizi, Millet İttifakı'nı iktidar yapacağız'

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanlığı'nda devir-teslim töreni yapıldı. Dün İl Binasında gerçekleşen devir-teslim töreninde Milettvekili Aday adaylığını açıklayan Eski İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, görevini Murat Yazıcı'ya devretti. Törende konuşan İl Başkanı Murat Yazıcı, 'Partimizi, Millet İttifakını iktidar yapacağız' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Eski İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz’ün CHP Tokat Milletvekilliği Aday Adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından Makine Mühendisliği yapan ve Eski İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz’ün başvekilliğini yürüten Murat Yazıcı, Genel Merkezden gelen yazının ardından yönetimin kendi aralarında yaptığı oylama ile İl Başkanlığına seçilmişti.
 
Dün İl Binasında gerçekleşen devir-teslim töreninde Eski İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, görevini Murat Yazıcı’ya devretti. Gerçekleşen devir-teslim törenine Eski İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, CHP Zile İlçe Başkanı Ali Rıza Bozdemir ve çok sayıda Parti üyeleri katıldı.
 
 
“MİLLET İTTİFAKINI İKTİDAR YAPACAĞIZ”
 
Eski İl Başkanı ve CHP Tokat Milletvekilliği Aday Adayı Çağdaş Kurtgöz açıklamasında, “3 yıldır sürdürdüğümüz İl Başkanlığını görevini bugün genel merkezden gelen bir yazı ile kendi il yönetimimizin kendi aralarında bir seçim yaparak İl Başkanlığı Yönetim kurulumuzun oylarıyla Murat Yazıcı kardeşimiz seçildi. Bu büyük onur ve gururla yürüttüğüm İl Başkanlığı görevini sevgili kardeşim Murat Yazıcı’ya devir-teslim edeceğiz. Şunu her zaman bilmenizi isterim ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik kollarından gelen il yöneticiliği görevlerini uzun bir süre üstlenen ve en sonda il başkanlığı olanı,  Milletvekilliği aday adayı olan bir kardeşiniz olarak her zaman partinin bir neferi olduğumu verilecek her türlü göreve her zaman yapacağıma ve her zaman yanınızda olacağımı bilmenizi isterim. Bugün bu görevi teslim ederken Sayın Murat Yazıcı Başkanımızın bu görevi layığı ile yapacağını eminim. Kendisi iki tane genel seçim atlattı ve bu seçimlerde de aktif görevlerde bulundu. Çok büyük bir görev aldı, çünkü önümüzdeki seçimler kader seçimleri olacak. Bu seçimde de örgütün başı olarak hem birlikte il yönetim üyeleriyle el ele verip hep birlikte bu işi başaracağız. Partimizi, Millet İttifakını iktidar yapacağız. İnşallah Sayın Genel Başkanımızla bu ülkenin Cumhurbaşkanı yapıp Ülkenin kurucu ayarlarına tekrar hep birlikte döndüreceğiz. Sevgili kardeşim Murat Yazıcı’ya grevinde başarılar diliyor hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.
 
 
“BU GÖREVİ LAYIĞIYLA YAPACAĞIMA İNANCIM SONSUZDUR”
 
CHP Tokat Milletvekilliği Aday Adayı Çağdaş Kurtgöz açıklamasının ardından yeni Başkan Murat Yazıcı ise, “Yaklaşık 3 yıl önce Çağdaş Başkanımın önderliğinde yönetim kurulu olarak göreve geldik. O gün ki ilk heyecanla bu görevi hala sürdürmekteydik. Genel Merkezimizin Başkanımıza Milletvekilliği Aday Adayı için istifa etmesinden ötürü gönderdiği yazıyla birlikte İl Yönetim Kurulu üyelerimizin takdirleriyle il başkanı olarak yönetimimizden seçildim. Bir görevi devraldım, Çağdaş Başkan çıtayı ileri bir seviyede bıraktı. O çıtanın peşinden koşmak için elimden geleni gerçekleştireceğim ama bu arada da bana şöyle bir iyilik yaptı. Sizler gibi Tokat Sevdalısı, Tokat için gönlünde ateş yanan bir yol arkadaşları bıraktı. Bu sayede bu görevi layığıyla yapacağıma inancım sonsuzdur. Öncelikle bundan sonra ki siyaset hayatında Çağdaş Başkanıma başarılar diliyorum. Bana bu görevi layık gördükleri için kıymetli Parti yönetime teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]