• 0

23 Ocak 2023, 00:34 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

'Esnaf kongrelerileri siyasi propaganda, iftara atma yeri değildir'

'Esnaf kongrelerileri siyasi propaganda, iftara atma yeri değildir'

Başkan Karagöllü, 'Esnaf kongrelerileri siyasi propaganda, iftara atma yeri değildir' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, Tokat Yeni Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kongresinde, konuşma yapan Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt'ın yaptığı siyasi konuşmaya tepki göstererek, "Her siyasi görüşten esnafın bulunduğu bir kongrede siyasi konuşma yapan Beyazıt'ı şiddetle kınıyoruz. Esnaf kongreleri siyasi propaganda, iftara atma yeri değildir" dedi.
 
Tokat Yeni Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kongresine katılan İYİ Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt'ın yaptığı siyasi konuşmaya tepki gösterdi. Karagöllü, "Tokat Yeni Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kongresine Sayın Başkan Sezai Demir'in davetleri üzerine katıldık. Divan Başkanlığı ilk olarak Milletvekilleri'ne söz hakkı verdi.
 
 
Kongreye katılan Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt kaç yıldır milletvekiliği yapıyor farkında değil sanırım. Her siyasi görüşün bulunduğu STK'larda konuşma yapan Milletvekilleri şunu unutmamalı ki, orada her görüşten vatandaş var. STK'lar siyasi parti propaganda yapma yeri değildir. Keşke Sayın Beyazıt siyasi propaganda yapacağına, pandemi döneminde esnafa ne yaptılar? Bankalara, Kredi kooperatiflerine borcu olan esnaf için neler yaptılar. Kirasını ödeyemeyen esnaf için ne yaptılar? Elektrik faturasını ödeyemeyen esnaf için ne yaptılar? Bağkur, SGK primini ödeyemeyen esnaf için ne yaptılar? Bunları anlatsaydı diyeceğim ama bunlar ile ilgili hiç bir şey yapmadılar. Çünkü ilimizde aylık 20 yeni iş yeri açılıyorsa 30 tane iş yeri de kepenk kapatıyor.
 
Sayın Beyazıt'ın kongrede yaptığı siyasi konuşmayı şiddetle kınıyorum. Diğer bir taraftan, divan başkanlığından Sayın Beyazıt'ın yaptığı konuşma üzerine söz hakkı istedik. Atılan hiç bir iftiraya sessiz kalamayız. Konuşma için söz vereceklerin, söyleyen divan başkanlığı ise, ne hikmetse nereden kimden emir ya da talimat adıysalar söz hakkı vermediler. Divan heyetini de buradan şiddetle kınıyoruz" dedi.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]