• 0

24 Ocak 2023, 08:30 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Kadim Durmaz, 'Öğretmenlerimizin sesine kulak verilsin'

Kadim Durmaz, 'Öğretmenlerimizin sesine kulak verilsin'

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'da açıklama yapan öğretmenlerin yanında yer aldı. Kadim Durmaz 100 bin öğretmen atanmasının hak olduğunu, Öğretmenlerin seslerini duyurabilmesi için meslektaşlarının yanında olduğunu söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Atama bekleyen Öğretmenler Ankara Ulus'ta bir araya geldi. Atama bekleyen Öğretmenler 120 bin öğretmen açığı, 80 bin ücretli öğretmen çalışanı ve EYT, 3600 ek gösterge sonrası emekli olacak öğretmenler düşünülerek 100 bin öğretmen atanması talebinde bulundu.
 
CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Ankara Ulus'ta açıklama yapan öğretmenleri ziyaret etti. Kadim Durmaz, "Öğretmenlerimiz okullarına ve öğrencilerine kavuşmak istiyor. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında yüz bin öğretmen ataması isteyen, öğretmenlerimizin seslerine ses olalım" dedi.
 
 
ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞMAK İSTİYOR
 
Kadim Durmaz, "Öğretmen demek bizi ailemizden sonra eğiten ve yetiştiren demektir. Bir toplumu var eden daima öğretmenler olmuştur. Atama bekleyen bunca öğretmen gelecek hayallerinden vazgeçmiş hayatını idame ettirmek için asla mesleği ile alakası olmayan işler yapmak zorunda kalıyor, hatta bazıları bilmediği işleri yapmak zorunda kaldığı için kazalar sonucunda hayatını kaybediyor. Gençliği atama bekleyerek biten öğretmenler, bir an önce öğrencilerine kavuşmak istiyor. Yıllarca okuyan ama atanmayan, öğrencileriyle buluşamayan, mesleği öğretmenlik olduğu halde başka işler yapmak zorunda kalan, özel okullarda uzun saatler düşük ücretlerle çalışan ve hayat pahalılığıyla hepimiz gibi mücadele eden öğretmenlerimizin sorunları büyük.
 
Siyasete zorlanan, sendikal hakları engellenen, eğitim sisteminin çarpıklıklarına karşı veliyle baş başa bırakılan, tüm olumsuzluklara rağmen yeni nesli fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir nesil yapmak için çalışan öğretmenlerimizi kimse duymuyor. CHP iktidarında, Yani çok yakında atanmayan, düşük ücretlerle özel okullarda çalışmaya zorlanan, başka işler yapmak zorunda kalan, ek iş yapmak zorunda bırakılan, siyasete zorlanan, baskılanan, sendikal hakları engellenen bir tek öğretmen bile olmayacak. Sözümüz söz" dedi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.059 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]