• 0

26 Ocak 2023, 00:37 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Gökdere Havzası Derrneği, Olağan Kongresi'ni yaptı

Gökdere Havzası Derrneği, Olağan Kongresi'ni yaptı

Üyelerin yoğun katılımının olduğu kongrede Ramazan Çakmak güven tazeledi. Katılımcıların oy birliği ile seçilen Ramazan Çakmak derneğin üyelerine teşekkür etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kongrenin tamamlanmasından sonra da ilk Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı. Yönetim Kurulu toplantısı sonrası açıklamayı Başkan Yardımcısı Ali Aras yaptı.


Gökdere Havzası Derneği Başkan Yardımcısı Ali Aras, “Derneğimiz 27 köye hitap etmekte. Havzamız köylerinde ve şehir merkezinde yaşayan insanlarımız önemli bir nüfus kitlesine sahip. Her nedense bu kadar nüfus yoğunluğuna sahip havzamız insanı yeterince siyasette temsil edilmiyor. Üst düzey idareci makamlarında eğitimini tamamlamış, liyakat sahibi kardeşlerimizin hak ettikleri makamlara atanmalıdır. Aynı zaman da havzamız toprakları çok verimli. Tarımın çeşitlendirilmesi ve desteklenmesi gerekmektedir.” diyen Aras, 'Sulama ve içme suyu göletlerimizin projeleri ve yapımları bir an önce yapılmalıdır. Havzamız suya kavuştuğunda önümüzdeki yıllarda Ülkemiz ekonomisine önemli katkılar yapacağı kanaatindeyim' diyerek sözlerini bitirdi.
 
 
Kongreye İl Genel Meclisi eski başkanı Adem Dizer'de katılım sağladı. Adem Dizer yaptığı konuşmada sivil toplum örgütlerinin önemine değindi. Dizel, 'Havza ve köylerimizin sorun ve çözüm önerilerine köy Dernekleri vasıtasıyla katkı sağlamaları oldukça önemlidir' dedi.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.188 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]