• 0

27 Ocak 2023, 01:50 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Kadim Durmaz, '39 Branşta engelliler atama bekliyor'

Kadim Durmaz, '39 Branşta engelliler atama bekliyor'

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz engellilerin 39 branşta atama beklediğini söyledi. Kadim Durmaz bu durumun çözüme kavuşturulmasını ve engellilerin daha fazla mağdur edilmemesi gerektiğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz atama bekleyen engellilere dikkat çekti. 39 branşta ön lisans ve lisans mezunlarının atamam müjdesini beklediğini ve bu durumun çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.
 
Kadim Durmaz, "Atama bekleyen engellilerin bizlerden atamadır. Günümüzde ekonomik nedenlerle yaşama zorluğu çeken, dezavantajlı durumdaki engellilerin daha fazla mağdur olmaması için sorumlu ve yetkilileri göreve davet ediyoruz. Yaşanan bu sosyal sorunun daha fazla derinleşmemesi için, bir an önce sorumlu ve yetkililerin harekete geçerek, atama bekleyen engellilerin atamasının yapılarak mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyoruz. Sosyal devlet olmanın gereği olan, engellilere sahip çıkmak, devletin en temel görevidir. Görevinin gereğini yerine getirmeli, engellilerin kamuda istihdamını sağlamak için, mevcut kontenjanlara atama yapılmalıdır. Engelliler yaşadıkları sorunların çözümü için tek başlarına çare bulamıyor" dedi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]