• 0

27 Şubat 2023, 22:56 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Reşadiye, Depremzede çocukların yüzünü güldürdü

Reşadiye, Depremzede çocukların yüzünü güldürdü

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan ve ülke genelinde maddi ve manevi yıkıma neden olan depremin ardından çeşitli il ve ilçelerde misafir edilen depremzedeler için ülkede herkes seferber oldu. Tokat'ın Reşadiye İlçesinde de misafir edilen depremzede ailelerin çocukları için Reşadiye Termal Otelde etkinlikler düzenlenerek depremzede çocukların yüzleri gülmesi sağlandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen büyük depremlerin ardından Reşadiye' de misafir edilen depremzedelerin çocuklarını Reşadiye Termal Otelde ağırladı. Ülkeyi yasa boğan felaketin çocukları derinden etkilediğini ve bu travmayı atlatmaları için ailelere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyleyen Başkan Mustafa Yılmaz “Depremzede ailelerimize, çocuklarımıza destek olmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Onların zaten okullarda, parklarda olmaları gerek. Bir çocuk güler, dünya kurtulur diyoruz ya, onların yüzü hep gülsün ki, dünya daha güzel bir yer olsun. Böylesi bir felaket, böylesi bir acı bizler için çok büyük. Çocuklarımıza sahip çıkacağız. Bugünleri atlatmaları için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Deprem bölgesinden Reşadiye'mize gelen, buraya yerleşen afetzedelerimizin çocukları için hem Reşadiye'mizi tanımaları hem de rehabilitasyonları adına böyle bir organizasyon yaptık. Bizler bu acıyı yaşayanların yanındayız. Ne ihtiyaçları varsa, bu depremin olumsuz etkileri ile birlikte atlatmaları için çalışacağız" dedi.
 
 
Başkan Mustafa Yılmaz, "Bugünümüze, geleceğimize umutla bakma sebebimizsiniz çocuklar… Güzel kalbiniz hep var olsun. Deprem bölgesinden ilçemize gelen ailelerimizi Termal Otelimizde ağırladık. Depremden en çok etkilenen kocaman yürekli olan çocuklarımız ile eğlenceli vakit geçirerek onlara bir nebze olsun umut olmaya çalıştık. Depremin etkilerini her alanda azaltmaya çalışarak; Yaralarımızı birlikte saracak, sevgiyle iyileşeceğiz" ifadelerine yer verdi.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]