• 0

10 Mart 2023, 16:18 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Reşadiye'de depremzedeler için kermes düzenlendi

Reşadiye'de depremzedeler için kermes düzenlendi

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler 11 ilde büyük yıkıma yol açtı. Depremden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Malatya, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis, Adana, Osmaniye ve Elazığ'dan Reşadiye'ye misafir olarak gelen depremzedeler için Reşadiye Atatürk Ortaokulu tarafından kermes düzenledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremler sonrasında yaraları sarma çalışmalarına destek vermek amacıyla Reşadiye'de kermes düzenledi. Reşadiye Atatürk Ortaokulu İdarecileri, Öğretmenleri, Velileri ve öğrencileri tarafından ilçede misafir edilen depremzedeler için düzenlenen kermes gelirleri ile depremzedelere bağışlanacak. Kermese katılan Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz " Reşadiye Atatürk Ortaokulu tarafından afet bölgesinden ilçemize gelen misafirlerimiz için düzenlenen kermese katıldık. Bu güzel organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen Atatürk Ortaokulu idareci ve öğretmenlerine; tüm öğrencilerimize, veli ve esnaflarımıza teşekkür ederim. Buradan elde edilen geliri de yine depremzedeler için kullanılacak. Reşadiye olarak kalbimizle, gönlümüzle her zaman depremzedelerin yanındayız" dedi.
 
 
MİLLET OLARAK BİRBİRİMİZE HER ZAMAN BAĞLIYIZ

Başkan Mustafa Yılmaz "Hem afet bölgesindeki afetzedelerimiz için elimizden ne gelirse tüm Reşadiye olarak yapmaya gayret ediyoruz hem de afet bölgelerimizden ilçemize gelen afetzede misafirlerimiz için 'Neler yapabiliriz?' diye sonuna kadar gayret ediyoruz. Bunu resmi kurum ve gönüllüler hep birlikte ortak yapıyoruz. Herkesin bildiği üzere yakın bir zaman önce gerçekten korkunç boyutta bir deprem yaşadık ve etkisi devam etmekte. Bu depremde kimimiz yakınlarını kaybetti, kimi kardeşimizin evleri yıkıldı, enkaz altında kurtarılmayı bekledi. Bütün bu olaylar her zaman bizim içimizde bir yara olarak kalacak. Ülkenin bir ferdi olarak hepimizin üzerimize düşeni ve görevlerimizi en güzel şekilde yerine getirmemiz gerekiyor. Ülkece zor bir dönemden geçiyoruz. Her ne kadar bu deprem yanında üzüntü ve keder getirdiyse de aynı zamanda aramızda dayanışma ve birlik duygusunu da geliştirdi. Millet olarak birbirimize ne kadar bağlı olduğumuzu gözler önüne serdi. Bir daha böyle bir felaketin yaşanmaması dileklerimle millet olarak başımız sağ olsun geçmiş olsun" ifadelerine yer verdi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]