• 0

22 Mart 2023, 13:19 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Reşadiye'de 21 Mart Orman Haftası'nda fidan dikildi

Reşadiye'de 21 Mart Orman Haftası'nda fidan dikildi

Tokat'ın Reşadiye İlçesinde 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz Reşadiye Kelkit İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte fidan dikti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Reşadiye'de ilköğretim öğrencileri ve Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz birlikte fidan dikti. Fidanları toprak ile buluşturan Başkan Mustafa Yılmaz, "İlkbahar yeni bir diriliş demek, yenilik demek, doğanın canlanması demek. Orman Haftası nedeni ile öğrencilerimiz ile birlikte fidan diktik. Başta çocuklarımız olmak üzere halkımızın çevreye ilişkin konularda bilinçlenmesini ve yeşil alan çalışmalarına destek vermesini önemsiyoruz. Bugün öğrencilerimizle birlikte fidanları toprakla buluşturduk" dedi.

MEVCUT ORMAN VARLIĞINI KORUYARAK VE GELİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR

Başkan Mustafa Yılmaz, "Bugün rahat bir nefes alıyorsak bunların olmazsa olmazı ağaçtır. Ormanlarımız bizim akciğerimiz. Orman Haftası nedeniyle düzenlenen fidan dikimi etkinliğinde emeği geçen herkese, tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Temiz kaynakları bize sağlayacak şeylerin başında ormanlarımız geliyor. Ormanlarımız bol, yeşilimiz çok olduğunda; havamız, suyumuz temiz olacak. Ormanlarımız, bizim en önemli milli servetimizdir, en büyük zenginlimiz ve doğal zenginlik kaynağımızdır. Mevcut ormanlarımızı korumanın yanında ikinci olarak en önemli görevimiz orman varlığımızı arttıracak adımlar atmaktır. Her yıl doğal afet, yangın, kuraklık ve benzeri sebeplerle orman varlığımız azalmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için her birimiz elinden geldiğince daha çok fidanı toprakla buluşturmamız gerekiyor" ifadelerine yer verdi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]