• 0

25 Mart 2023, 20:07 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Başkan Arif Er, HÜDA PAR'a tepki gösterdi

Başkan Arif Er, HÜDA PAR'a tepki gösterdi

İYİ Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Arif Er, HÜDA PAR'ın yerinde HDP olsa idi şehrimizde HDP sevecenliği de yapılacak mıydı?

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Arif Er, 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlerde Cumhur ittifakı ile seçimlere girecek olan HÜDA PAR'ın Yeraltı çarşısı üzerinde seçim stantı kurulmasına tepki gösterdi.
 
Başkan Er, "Bugüne kadar HDP ve HÜDA PAR gibi terör örgütleri ile bağlantısı olan partiler İç Anadolu, Karadeniz bölgelerinde yer alamaz iken Ak Parti ile Cumhur ittifakı ile birlikte yer almaya başladı. Çözüm süreci döneminde Ak Parti nasıl ki HDP'yi akladıysa, bugün ise HÜDA PAR'ı aklamaya çalışıyor. Çözüm süreci içerisinde HDP Türkiye genelinde yapılanma yaptıysa açıktan, Şimdi ise HÜDA PAR yapıyor. Cumhur ittifakı ile birlikte HÜDA PAR'ın yerinde HDP olsa idi şehrimizde HDP sevecenliği de yapılacak mıydı? Biz İYİ Parti merkez ilçe yönetimi olarak HDP'yi nasıl karşı isek HÜDA PAR'a da karşıyız. Özellikle şuna dikkat çekmek istiyorum; Millet ittifakının içerisinde 6'lı masa da resmi olarak HDP yok. Ama Cumhur ittifakının içerisinde resmi olarak HÜDA PAR var." dedi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]