• 0

25 Mart 2023, 20:08 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Başkan Durmuş, 'Partiler hazine yardımını depremzedelere versin'

Başkan Durmuş, 'Partiler hazine yardımını depremzedelere versin'

Millet Partisi Tokat İl Başkanı İdris Durmuş yaptığı yazılı açıklamada Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan 5 partiye yapılan yaklaşık 5.515 milyar liranın depremzedelere dağıtılmasını istedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MİLLET PARTİSİ’NDEN “PARTİLERE ÖDENEN HAZİNE YARDIMI DEPREMZEDELERE
VERİLSİN” ÇAĞRISI
 
“11 il ve Sivas’ın Gürün ilçesini kapsayan afet bölgesinde meydana gelen iki büyük depremde binlerce bina yıkılmış, on binlerce vatandaşımız da ölmüş ya da yaralanmıştır. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum diyen Durmuş: “Acımız, maddi ve manevi kaybımız büyüktür. Milletçe böyle büyük acılar, travmalar yaşarken siyasi partilere milyarlarca lira seçim rüşveti dağıtılması akıl almaz bir duyarsızlık ve haksızlıktır.” dedi.
 
 
Yerel seçimler öncesinde seçim yardımının 2 katına, genel seçimler öncesinde ise 3 katına çıktığını hatırlatan Durmuş: “Biz tüm Türkiye’de Millet Partisi il ve ilçe başkanlıkları binalarına hazine yardımının depremzedelere verilmesini isteyen pankartlar astık. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçen hafta bununla ilgili bir açıklama yaptı. Ana paranın partilere ödenmesini, katlarının depremzedelere aktarılmasını istedi. Millet Partisi’nin ise paranın tamamının depremzedelere verilmesini ısrarla savunduğunu söyledi.

MEDYA VE HAZİNE DESTEĞİNDEN YOKSUNUZ

İktidar partisi seçimlerde hem devlet imkanlarını kullanmakta hem de hazine yardımı almaktadır. İri muhalefet diye bilinen partiler ise hazine yardımı almaktadır. Her ikisi de medyayı sınırsızca kullanmaktadır. Nedense ulusal kanalların kapıları Millet Partisi’ne kapalıdır. Millet Partisi sesini duyurmak ve davasını halka ve seçmene anlatmakta zorlanmaktadır. Bu arada il il seyahatler de bulunan Genel Başkanımız Sayın Cuma Nacar’ı ağırlayan ve ekranlarını açan yerel medyaya teşekkür ederim.
 

HAZİNE YARDIMI HUKUKSUZDUR, KALDIRACAĞIZ!

Anadolu’da bir söz vardır: “Biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar.” Zaten imkanları başın-dan aşan partilere bir de hazine yardımı yapmak hukuksuzluktur, adil değildir. Bu bir siyasi rüşvettir. Seçimi adil bir yarış olmaktan çıkarmaktadır. Yüz metre sprint yarışında koşucunun birini sekseninci metreden, birini ellinci metreden, ikisini otuzuncu metreden, bazılarını sıfırıncı metreden, hatta bazılarının elini ayağını bağlayıp sıfırıncı metreden koşturuyorsunuz. Millet Partisi bu sonuncu kategoride yarışa sokulmaktadır. Millet Partisi iktidarında seçim rüşveti tamamen ve kökten kaldırılacaktır.

Seçimlerde müzikler, reklamlar, algılar, afişler, billboardlar, rüşvetler, seçim yatırımları, paralar, oyunlar, göz boyamalar yarıştırılmaktadır. Hal buysa seçimlerde projeler ve bunları gerçekleştirecek ehliyetli ve liyakatli kadrolar yarıştırılmalıdır. Paraya ve gürültüye boğulan seçim, seçim değildir. Adil bir seçimin galibi daima Millet Partisi’dir. Çünkü Millet Partisi; davası olan, projeleri olan, 50 yıldan fazla geçmişi olan, yetişmiş kadrosu olan, tüm sorunlarımızın çözüm simülasyonlarını yapmış iktidara hazır bir partidir.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]