• 0

26 Mart 2023, 22:38 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

CHP Aday tanıtımında ilginç proje, 'Koyun yününden organik gübre'

CHP Aday tanıtımında ilginç proje, 'Koyun yününden organik gübre'

CHP Tokat Milletvekili aday adayı Okan Karadan ilginç bir proje dile getirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Okan Kara, Ege bölgemiz hariç koyun yününün atıl olduğunu söyledi. Sadece Ege bölgesinde tekstilde kullanıldığını, kendilerininse yurt dışından getirdikleri projeyi Ankara Kazan'da uygulamaya koyarak koyun yününün organik gübreye dönüştürdüklerini söyledi.

Koyun yününden üretim yapacak fabrikayı ilimize kazandıracağız diyen Okan Kara; "Tarım ve hayvancılıkta önce pazar sonra üretim metodunu kendimize öncelik alarak sözleşmeli tarım projesi ile daha sağlıklı daha güzel bir tarım yapmasını ümit ediyoruz." dedi.
 

CHP Tokat milletvekili aday adayı Okan Kara Bu projelerinin hayal değil şu anda uygulamada olduğunu söyledi ve uygulamalarını da şu şekilde” KOYUN YÜNÜNDEN Organik Gübre Projesi WoolPell organik gübre üretim serüvenimiz, doğal florada yetişen seçme koyunların kırkım sezonlarında elde edilen değerli yünlerin ekspertizlerimizin onayı sonucunda fabrikamıza gelmesiyle başlar.

Şirketimizin sahip olduğu emsalsiz yüksek teknolojik makinalardan oluşan üretim projesi ile yünümüze hiç bir yabancı katkı eklenmeden zararlı maddelerden arındırılarak öğütülür, peletlenir, soğutulur ve istenilen ölçülerde paketlenerek kullanıcıya ulaşır.” olduğunu söyledi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]