• 0

28 Mart 2023, 18:30 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Müstakbel öğretmen adaylarına katılım belgeleri verildi

Müstakbel öğretmen adaylarına katılım belgeleri verildi

Eğitim Bir Sen Tokat 1 No'lu Şube ve Mehmet Akif İnan Vakfı Organizasyonu ile Türkiye'de ilk olarak Tokat'ta ortaya konan Müstakbel Öğretmen Akademisi bu yıl ikincisi gerçekleştirilerek geleneksel hale geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Programın son gününde toplam 12 ayrı derse katılarak sertifika almaya hak kazanan öğretmen adaylarına yönelik iftar programı düzenlendi. Sendika şube hizmet binasında tertip edilen iftar programı akabinde İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz'ın da katılımıyla sertifika takdim töreni gerçekleştirildi. Sertifika takdim törenine akademinin yüz yüze eğitim kısmında gönüllü olarak görev alan Doç. Dr. Fatih Sobacı, Şair/Yazar Mustafa Uçurum ve Şube Başkan Yardımcısı Mahmut Delen de katıldı.
 
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Fatih Yılmaz, Müstakbel Öğretmen Akademisi projesini desteklediklerini ve son derece önemli gördüklerini ifade etti. Akademiye katılan öğrencilerin tamamının Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencileri arasından olduğunu kaydeden Yılmaz, daha nitelikli eğitim kadroları oluşturabilmek için yalnızca pedagojik bilgilenmenin yeterli olmadığını; bu akademide örneği görüldüğü gibi entelektüel donanımı yüksek öğretmenler yetiştirmek için kültür, fikir alanında gelişime talip olan eğitimci adaylarının önlerinin açılması gerektiğini ifade etti.
 
 
Tokat il Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir ise Müstakbel Öğretmen Akademisi adı altındaki bu değerli işe katkı sağlayan sendikayı kutlarken, bu tür işlerin şehirlerinde gerçekleştiriliyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özdemir, "Kendini gelecek nesillere daha faydalı halde yetiştirmek için vaktinden ayırarak emek veren öğretmen adaylarımıza da ayrıca şükranlarımı sunarım" dedi.
 
Sendika Şube Başkanı Şaban Ceylan ise katılımlarından dolayı Rektör Yılmaz ve İl Müdürü Özdemir'e teşekkür ederek sözlerine başladı. Ceylan sözlerine şöyle devam etti: "Bu salonumuz hizmete girdiğinden beri burada onlarca çeşitte kamu faydasına iş gerçekleştirildi. Bunların bir kısmı üyelerimize olduğu gibi önemli bir kısmı da kamunun genel faydasına olacak işler içindir. Bu faaliyetimiz özelinde de ifade ettiğimiz bu değer ve emek, anlamlı iş üretilmesi içindir. Siz değerli öğretmen adaylarımız, vebali ağır bir işin gönüllüsüsünüz. Bir cümleniz ile hayatı değişebilecek yavrularımızın karşısında öğretmenlik yapacaksınız. Dolayısıyla sizler için bu memleketin geleceğine dair ne iş üretirsek, ne emek verirsek bunda eksik kalmadık diyemeyiz. Biz her zaman burada sizlere hizmet etmek için, derdinizle dertlenmek için olacağız" dedi.
 
İftar yemeği ve sohbet faslının ardından Rektör Yılmaz, İl Müdürü Özdemir, ve Eğitim-Bir-Sen Tokat Şube Başkanları Şaban Ceylan ile Prof. Dr. Mehmet Demirtaş tarafından sertifikaları takdim edilen öğretmen adaylarına hayatlarında başarılar dilenerek vedalaşıldı.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]