• 0

28 Mart 2023, 21:57 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Özlem Zengin, 'Tokat Kargo Terminali yatırım programına alındı'

Özlem Zengin, 'Tokat Kargo Terminali yatırım programına alındı'

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin resmi sosyal medya hesabı üzerinden Tokat Havalimanı Kargo Terminali projesinin 2023 yılı yatırım programına alındığını açıkladı. Özlem Zengin projenin Tokat Havalimanı'nın kargo kapasitesini önemli ölçüde artıracağını ve gıda ile tarım ürünlerinin yurt dışına sevkiyatlarının sağlanabileceğini belirtti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti Tokat Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin Tokat Havalimanı Kargo Terminali Projesinin 2023 yılı yatırım programına alındığını belirtti. 3550 m2 kapalı alana sahip, proje bedeli 80 Milyon TL, 2 kargo uçağı park kapasiteli apron ve servis yolu, Yaş Sebze ve meyve, gıda, meyve suyu, yöresel ürünler, konfeksiyon, balık(tatlı su), vb. ihracat ürünlerinin, doğrudan yurt dışına yada İstanbul üzerinden aktarmalı yurt dışına sevkiyatları sağlanabilecek.
Projenin yatırım programına alınması ile birlikte Tokat'ta üretilen gıda ve tarım ürünlerinin yurt dışına ihracatının gerçekleşeceğini belirten ve çiftçilere ve tarıma destek sağlayacak projenin Tokat Havalimanı'nın kargo kapasitesini önemli ölçüde artıracağını ifade eden Zengin, "Tokat Havalimanı Kargo Terminali Projesi 2023 yılı yatırım programına alındı. Kargo terminalimizle birlikte Tokat'ımızın en büyük gücü gıda ve tarım ürünlerinin yurt dışına sevkiyatları sağlanabilecek. Ülkemiz milletimiz için hayırlı olsun. Yatırımlarımız hız kesmeden devam ederken tüm teşkilatlar olarak 14 Mayıs Seçimlerinden de zaferle ayrılacak ve 2053-2071 hedeflerine doğru Türkiye yüzyılı vizyonu ile koşar adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz" dedi.
 
 
GÜÇLÜ LİDER GÜÇLÜ TÜRKİYE YOLUNDA İLERLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

AK Partinin iktidara gelişi ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yerli otomobil TOGG'dan, savunma sanayiine, bilişimden sağlığa, eğitimden ulaşıma, toplu konuttan enerjiye, tarımdan sosyal yardımlarda ve iş hayatında Türkiye'ye çağ atlatarak Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıktığını ifade eden Özlem Zengin “Türkiye varsa biz varız, Türkiye güçlüyse biz güçlüyüz. Türkiye, bugün ulaştığı öz güvenle, bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir. Bugün Türkiye, 21 yıl önce hayal dahi edemediğimiz şeyleri bir bir gerçekleştirirken, bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke haline geldiyse bunu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a borçludur. İlerleyişimiz esnasında, elbette çeşitli engellerle karşılaştık. Çok şükür aziz milletimizden aldığımız güçle, Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı ve cesaretli duruşu ile bunları bir bir aştık. Büyük Türkiye Yüzyılı için 14 Mayıs 2023 seçimlerin de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ile 20 yıldır bitmek bilmeyen hizmet aşkı ile kazanacağız. Onun liderliğinde aziz milletimizin desteği ile engelleri bir bir aşarak hayal dahi edilemeyen icraatlar gerçekleştirilmeye devam ederek Güçlü Lider Güçlü Türkiye yolunda ilerlemeye devam edeceğiz" dedi.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]