• 0

30 Mart 2023, 17:40 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Reşadiye Belediyesi'nden esnafa deprem seferberliği teşekkürü

Reşadiye Belediyesi'nden esnafa deprem seferberliği teşekkürü

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından, tüm imkanlarını seferber ederek, deprem bölgelerine yardım çalışmalarını sürdüren ilçe esnafı Reşadiye Kaymakamı Talat Tabur ve Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından ziyaret edilerek teşekkür belgesi verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye'yi derinden etkileyen depremin yaraları el birliğiyle sarılmaya devam ediyor. Tüm Türkiye afet bölgesi için seferber olurken depremin ilk anından itibaren gıda, giyim, konteynır, arama kurtarma ekibi, iş makinesi ve diğer ihtiyaçlar için seferber olan Reşadiye Belediyesi İlçe esnafının desteğini de unutmadı. Depremde imkânları ölçüsünde yardım eden İlçe esnafı için Reşadiye Kaymakamı Talat Tabur ve Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz bir teşekkür belgesi vererek destekleri için teşekkür etti. Başkan Mustafa Yılmaz "Kahramanmaraş ve çevre illerde hissedilen depremlerde, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Tarifi olmayan bir acı ve yıkım içindeyiz. Bu süreçte aklımız ve kalbimiz deprem bölgesinde. Yaralarımızı dayanışma ile saracağımıza olan inancım sonsuz. Acıları paylaşarak azaltmaya devam edeceğiz. Bu süreçte yardımlarını esirgemeyen İlçe esnafımıza da sonsuz teşekkürler ediyorum. Allah razı olsun’’ dedi.
 
 
Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden devlet ve millet olarak tek yürek olunduğunu söyleyen Başkan Mustafa Yılmaz "Tarihin en çok can kaybına, yıkıma, acıya yol açan 6 Şubat depremleri sonrasında devlet ve millet olarak hepimiz tüm imkânlarımızı seferber ettik. Üst üste gelen bu 2 deprem, 11 ilimizde 62 ilçede ve 10 bin 190 köyümüzde yıkımlara yol açtı. Her şeye rağmen milletçe bu ağır sınavı el birliği ile aşıyoruz. Acımız sonsuz, Büyük acı yaşadık, unutmamız mümkün değildir. Ama yaralarımızı el birliğiyle, birlik ve beraberlik içerisinde saracağız. Ülkemizde meydana gelen 6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli deprem afetinden sonra devlet, millet dayanışmasının en güzel örneğini sergileyerek yaraların elbirliği ile sarılması için çalışmalarımız sürecek" ifadelerini kullandı.
 
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]