• 0

25 Eylül 2023, 15:10 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Şenyurt Mühimmat Fabrikası için çalışmalar son sürat devam ediyor

Şenyurt Mühimmat Fabrikası için çalışmalar son sürat devam ediyor

Tokat'ın Turhal ilçesine bağlı Şenyurt beldesi Alsancak Mahallesi mevkiinde 512 dönümlük bir alana mühimmat sanayi fabrikası için çalışmalar sürüyor. AK Parti Tokat Milletvekilleri fabrikanın kurulacağı bölgede proje çalışmalarını inceledi ve fabrikanın en kısa sürede hayata geçirileceğini belirttiler.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat'ın Turhal ilçesi Şenyurt beldesinde bin 200 kişi istihdam kapasiteli olacağı belirtilen Mühimmat Sanayi Fabrikası kurulması kapsamında çalışmalar sürüyor. AK Parti Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan ve Cüneyt Aldemir, AK Parti Tokat İl Başkanı Ali Özer ve AK Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Ali Çalışkan ile Şenyurt Belediye Başkanı Cafer Ünal Arslan fabrikanın kurulacağı alanda fabrika projesini incelediler ve fabrikanın en kısa sürede kurularak hayata geçirileceğini belirttiler.
 
 
TOKAT'I GÜÇLENDİRMEYE VE BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ
 
AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, "İzlediğimiz ekonomik politikalarla özellikle yatırımın yapılması, istihdamın sağlanması, üretim ve neticesinde ihracatın yapılması gibi bir çizgide doğru bildiğimiz yolda azimle yürüyeceğiz. Devletimiz, yerel yönetimlerimiz ve iş insanlarımız el ele verince kalkınmanın önünde hiçbir engel kalmıyor. Türkiye bunu başardı, Tokat başardı. Tokat'ta yeni iş ve ticaret alanları oluşturuyoruz. Hükümetimiz ortak akılla bu hamleleri her bir şehrimizde gerçekleştiriyor. Süreci yakından takip ediyoruz. Girişimlerde bulunuyor ve hızlı sonuçlar alıyoruz. Yatırım yapanın, üretenin, ihracat yapanın ve istihdam sağlayanın hep yanında olduk, destekledik. Tokat'ımızı bu bağlamda daha da güçlendirmeye, büyütmeye, yatırımların şehrimize gelmesini sağlamaya kararlılıkla devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.
 
 
KALKINMA SÜREÇLERİMİZİ HIZLANDIRIYORUZ VE SANAYİMİZİ BÜYÜTÜYORUZ
 
Cüneyt Aldemir, "Bu tür kuruluşlar yatırım, üretim, istihdam ve ihracat üsleridir. Ekonominin bel kemiği olan kuruluşların Tokat'ımızda her geçen artıyor olması sektörlerdeki çeşitliliğin desteklenmesi, yerli ve milli ürünlerin ulusal ve uluslararası piyasalar da daha da güçlenmesi bakımından büyük önem taşımaktadır. Şenyurt Mühimmat Fabrikası'nı Tokat'ımızın her bir noktasının gelişmişlik düzeyinin daha da yükseklere taşınması açısından stratejik hamle olarak değerlendiriyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı vizyonuyla geleceği planlıyor, kalkınma süreçlerimizi hızlandırıyor, sanayimizi güçlendiriyor ve yeni sanayi alanları ile kentimizi cazibe merkezi haline getiriyoruz. Tokat sanayisinin ülkemiz ekonomisine katkısı son derece yüksektir. Küresel pazarda şehrimizin gücünü artırmayı, sanayicimizin yolunu açmayı asli bir vazife olarak görüyoruz. Bu sanayimizi büyütmek ve insanımızın refah düzeyini daha da yükseklere taşımak için her ne gerekiyorsa yapmanın gayretindeyiz" ifadelerine yer verdi.
 
ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ SÜRÜYOR
 
Şenyurt Belediye Başkanı Cafer Ünal Arslan, ‘’Beldemizin gelişmesi, kalkınması, vatandaşlarımızın refah seviyesinin yükselmesi, yaptığımız ve yapacak olduğumuz hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmaları için çalışmalarımız devam ediyor. Bu vesileyle çok sayıda hemşerimize istihdam sağlayacağımız Mühimmat fabrikası için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Fabrikanın buraya kurulması için desteğini esirgemeyen Milletvekillerimize ve Ak Parti İl ve ilçe Başkanlarımıza teşekkür ediyorum’’ açıklamasında bulundu.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]