• 0

30 Eylül 2023, 21:01 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

3 bin konutun yıkılacağı projenin 'Kamuoyu Araştırması' yayınlandı

3 bin konutun yıkılacağı projenin 'Kamuoyu Araştırması' yayınlandı

Tokat Belediyesi 8 Mahalle'de yapılacak 3.000 konutu ilgilendiren Kentsel Dönüşüm konusunda yaptığı kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaştı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat halkının Kentsel Dönüşüm Hamlesi konusunda ne düşündüğünün öğrenilmesi amacıyla Tokat Belediyesi tarafından SMS gönderilerek yapılan ankette 4 soru sorulmuştu. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun düzenlediği basın toplantısında duyurusunu yaptığı 8 Mahallede 3.000 konutluk kentsel dönüşüm hamlesinin Tokat halkı tarafından yerinde bir proje olarak görülüp görülmediği, kentsel dönüşümün Tokat’ın en çok ihtiyacı olan projelerden biri olup olmadığı, Tokat’ta yapılması gerekli çalışmalar arasında kaçıncı sırada görüldüğü sorularının yanında vatandaşlara kentsel dönüşüm konusundaki fikirleri de soruldu.
 
 
Genel olarak kentsel dönüşüm yapılması planlanan mahallelerde yapılan araştırmanın sonuçları ortaya çıktı. Yapılan kamuoyu araştırmasında “Tokat Belediyesinin duyurusunu yaptığı 8 Mahallede 3.000 konutluk Kentsel Dönüşüm Projesini yerinde bir proje olarak görüyor musunuz?” sorusuna % 74,87 oranında ‘Evet’ cevabı verilirken, ‘Hayır’ cevabı verenlerin oranı % 11,47 oldu. ‘Fikrim Yok’ cevabını verenlerin oranı ise % 13,66 oldu.
 
“Sizce Kentsel Dönüşüm Projesi Tokat’ın en çok ihtiyacı olan projelerden biri midir” sorusuna vatandaşların % 88,79'u ‘Evet’ cevabı verirken, bu soruya ‘Hayır’ cevabı verenlerin oranı % 11,21 oldu.
 
“Kentsel Dönüşüm Tokat’ta yapılacak gerekli çalışmalar arasında size göre kaçıncı sıradadır” sorusuna 1’inci sırada diyenlerin oranı % 48,97 oranında gerçekleşti. Kentsel dönüşüm çalışmalarının gerekliliğini 2’nci sırada görenlerin oranı % 7,73, 3’üncü sırada görenlerin oranı % 10,31 şeklinde gerçekleşti. Ankete katılan vatandaşların % 2,84’ü dördüncü, % 4,9’u beşinci, % 2,45’i altıncı, % 4,12’si yedinci, % 3,74’ü sekizinci, % 1,8’i dokuzuncu ve % 13,14’ü onuncu sırada cevabını verdi.
 

Kentsel Dönüşüm konusunda yaptıkları kamuoyu araştırması hakkında açıklamalarda bulunan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Basın toplantısında duyurduğumuz kentsel dönüşüm hamlesi hakkında kıymetli hemşerilerimizin görüşlerine başvurduk. Bizler bütün toplantılarımızda, halkımız ile bir araya geldiğimiz her buluşmada hemşerilerimizin görüşlerine başvuruyoruz. Yapacağımız çalışmalarla ilgili birlikte karar verme sürecini gerçekleştiriyoruz. Bu her zaman bizim şiarımız oldu. Yaptığımız bu araştırmada özellikle kentsel dönüşüm yapmayı planladığımız mahallelerdeki hemşerilerimizin görüşlerine başvurduk. Fikirlerine başvurduğumuz hemşerilerimizin kentsel dönüşüm çalışmaları noktasındaki ankette yazılı olarak cevap verdikleri duygu ve düşüncelerini de tek tek okuyarak, halkımızın beklentilerini tam olarak tespit ederek süreci gerçekleştireceğiz. Bilimsel veriler ve halkımızın istekleri, düşünceleri bizim referans noktamızdır. Ülkemizde yaşanan depremle birlikte bir Türkiye gerçeği olarak karşımıza çıkan kentsel dönüşüm noktasında bizler Tokat olarak kentsel dönüşümü önceliğimiz olan konuların başına aldık. Bu şekilde de çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.
Kelkit Havadis


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kelkit Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]