31 Aralık 2019, 19:31 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

SPORCUNUN AHLAKLISI: ÜNAL KARAMAN

SPORCUNUN AHLAKLISI: ÜNAL KARAMAN

MUSA ÖZDEMİR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 648 kez okunmuştur

Ünal Karaman, Türk futboluna damga vuran Trabzonspor unutulmazları arasına yer alan milliyetçi, ülkücü, vatanperver bir sporcuydu. Başarılarla dolu 9 yıl bordo mavililerin formasını terletti.
 
Trabzonspor son yıllarda mali ve sportif açıdan büyük bir çöküntü içerisine girmişti. Ünal Karaman’ın kendi ifadesi ile gövdesini taşın altına koyarak Trabzon’un yolunu tuttu.
 
Tarihler 1 Haziran 2018’i gösteriyordu. Transfer yasağında, mali sıkıntılara rağmen Ünal Karaman üstlendiği görevi en iyi şekilde yapabilmek için tesislerde yatıp kalkmaya başladı. Takım yavaş yavaş kimliğine kavuşmaya başladı.
 
Ülkesini, vatanını, bayrağını seven Karaman, ligin ilk yarısında oynanan son maçtan sonra kapıya konuldu.
 
Gündeme gelen bazı konular Ünal Karaman’ın sportif başarısızlıktan ziyade, siyasi tercihlerle gönderildiğini ortaya koyuyor.
 
Bu kabul edilemez bir durumdur. Siyasetçi siyasetini, sporcu sporunu yapacak. Türkiye’nin yetiştirdiği bir değeri savunmak hepimizin görevidir.
 
Trabzonlu olmak, Tokatlı olmak burada fark etmez. Trabzonspor’u severim, takdir ederim. Futboldaki İstanbul hegemonyasına çomak sokan, başarıdan başarıya koşan bir takımdır. Her Anadolu takımının hedefinde bir Trabzonspor olmak vardır.
 
Hatta şunu söyleyeyim, Trabzonspor’un hedefleri arasında da eski Trabzonspor olmak vardır.
Bu hedefi Şenol Güneş’le yakalamış ve son anda kaçırmıştı. Belki de tüm ipler Şenol Güneş’in elinde olsa bu başarı yakalanacaktı.
 
Bu sezon eksi günlere dönüşün sinyali tekrar Ünal Karaman’la verilmişti. Trabzon düzlüğe doğru çıkmaya başlamıştı. Fakat görülmeyen bir el tekrar Trabzon’a el attı.
 
Görünen köy kılavuz istemez, ikinci yarı Trabzonspor bulunduğu yeri arayacaktır.

2020 yılında Trabzon’da tekrar kaos gözüküyor. Çünkü doğrular sonunda kazanır, yanlış yapanlar ise oluşturdukları dalgada boğulur.
 
Bir spor temsilcisi, bir gazeteci olarak Ünal Karaman’ın yanında olduğumu ifade etmek isterim. Çünkü Karamanlar kolay yetişmiyor. Hem sporcu olmak hem erdemli olmak ise her insana nasip olmaz. Bir değeri harcamak bu kadar olmamalıdır.
 
Karaman Hoca gibi, ülkücü, karakterli, ülkesini, bayrağı, milletini seven bir spor adamının sonuna kadar arkasındayız. Tüm Türkiye’nin de arkasında olduğunu görmek de ben de buruk bir sevinç yaşatıyor.
 
Son olarak Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim"” sözünü hatırlatıyorum.


 Kelkit Havadis internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Kelkit Havadis Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]