30 Haziran 2020, 22:39 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

ÖZLEM ZENGİN'İ LİNÇ EDEMEZSİNİZ!

ÖZLEM ZENGİN'İ LİNÇ EDEMEZSİNİZ!

MUSA ÖZDEMİR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 476 kez okunmuştur

12 Eylül sonrasını yaşayanlar bilir. Turgut Özal’ın kurduğu hükümetlerde o zamanın deyimiyle eşinin başı türbanlı olan milletvekilleri bakan olamıyorlardı.
 
Hatta milletvekili olmak isteyen bazı güruhlar eşlerinin başını açarak kokteyllere katılırlardı. Çünkü eşi başörtülü olan milletvekili aday adayları veto yerdi.
 
Sonra okumak isteyen kız öğrenciler ya başlarını açacaklardı ya da evlerinde oturacaklardı. Yapılan küçük düzenlemeler de Anayasa Mahkemesinden dönüyordu.
 
Tüm bunlar yetmiyormuş gibi, 28 Şubat sürecinde üniversite kapılarının önünde ikna odaları kurulmuştu. Bu tabi daha sonra ortaya çıktı ki, bir fetö tezgâhı…
 
Bilenler yine hatırlayacaklardır.. Subay ve astsubay orduevlerinde başörtülüler giremezdi. Eşi başörtülü olan subay ve astsubaylar öyle ki, lojman talebinde bile bulunmazlardı.
 
Bulunmazlardı çünkü fişlenip bir sonraki Askeri Şurada ordudan ilişikleri kesilirdi.

En acısı da ordu evinde düğün yapmak isteyen bir subay ve astsubayın ailesi başörtülü ise kapıdan alınmazdı. Bu olayı yaşayan bir astsubay düğünden sonra askeriyeden ilişiği kesilmişti.
 
Bir ara kamusal alan tartışmaları açıldı. Halka açık her yer kamusal alandır ve başörtülülerin bulunmasına izin verilmeyecekti. Yani başörtülü kadınlar başlarını sadece evlerinde örtebilecekti.
 
Örnekler çok… Acılar hala taze.. Allah o günleri bir daha yaşatmasın.

Şimdi tüm acı tecrübeler tarih oldu. Bugün bu durumu bilmeyen gençlere anlatmak imkânsızdır.
 
Tüm bunları niye anlattım. Geçtiğimiz günlerde TBMM’de yaşanan Özlem Zengin vakası.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kadın hakları konusunda kendi partisinin dönemindeki normalleşmeye işaretle mecliste sarf ettiği bir cümle üzerinden adeta linç edildi.

Linç yetmezmiş gibi sosyal medya üzerinden hakaretler, küfürler…
 
Şu aymazlığa bir bakın.
 
HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş’a sosyal medya üzerinden yapılan hakarete herkes isyan etti, yapılanları lanetledi.
 
Bu ne ikiyüzlülük.. Başak Demirtaş için özür kuyruğuna girenler, Özlem Zengin’i linç etmeye çalışıyorlar.
 
Özlem Zengin, bizim değerimizdir, Tokat’ın evladıdır. Ona karşı yapılan hakaretler, linç girişimi Türk Kadınına yapılmış demektir.
 
Özlem Zengin, Tokat’ın bir değeridir.
 
Gerçekleri ifade eden Sayın Milletvekilim siz dik durmaya devam edin, doğruları ifade etmeye sonuna kadar devam edin.


 Kelkit Havadis internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Kelkit Havadis Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]