05 Ekim 2020, 14:58 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

'LÜKS ŞATAFATI LANETLEYE LANETLEYE YOLA ÇIKTIN'

'LÜKS ŞATAFATI LANETLEYE LANETLEYE YOLA ÇIKTIN'

MUSA ÖZDEMİR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 394 kez okunmuştur

Lüks Şatafatı lanetleye lanetleye yola çıktın.
 
Kesinlikle Kızmayacaksın, Ağlamayacaksın. Krallardan, Sultanlardan daha lüks bir hayatımız var.
 
- İran Kralı Kisrâ, evlerimizdeki “koltuk takımlarının” kendi tahtından daha konforlu olduğunu tahmin bile etmemişti.
 
- Başında kölelerine yelpazeler sallattıran Rum Kayseri, evlerimizdeki “klimaları” görmeden şu dünyadan gitti.
 
- Etrafındakilerin kıskanmasına neden olan cam kavanozlarda soğuk su içen Bizans Kralı Heraklius, evlerimizde sularımızı birkaç saniyede soğutan “su sebilleri”nden hiç su içmedi.

- Kölelerinin sıcak su ile soğuk suyu birbirine karıştırarak duş almasını sağlayan Sultan Mansur, banyolarımızda derecesini istediğimiz şekilde ayarladığımız “şofben”lerimizi aklından bile geçirmemişti.
 
- Aylarca süren hac yolculukları artık klimalı uçaklarla birkaç saate düştü. Develerle yapılan uzun seferler, artık klimalı arabalarla çok kısa zamanda kat edilir oldu. Vallahi, kralların ve padişahların sahip olamadığı, hatta akıllarından ve hayallerinden geçirmedikleri onca nimete sahibiz.
 
- Lakin…
 
Gözümüzü yükseklere diktikçe, gönlümüz daralıyor! Nimetler arttıkça azgınlığımız da artıyor.
 
- Allah’ım! Verdiğin bunca nimetten dolayı Sana, Senin layık olacağın şekilde hamd ediyoruz. Söz ve amel olarak bu nimetlerin şükrünü eda etmeyi bizlere nasip et. Üzerimize lütuf ve kereminden sağanak sağanak yağdır. Bizleri bağışla ve verdiğin nimetlerle Sana daha iyi kul olabilmeyi nasip et..


 Kelkit Havadis internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Kelkit Havadis Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]