28 Mart 2022, 23:07 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

KÖPEK JOLİ'DEN GÖZLERİ YAŞARTAN VEFA

KÖPEK JOLİ'DEN GÖZLERİ YAŞARTAN VEFA

MUSA ÖZDEMİR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 237 kez okunmuştur

 
Köpek Joli, Manisa’da kaza geçirir. Yaraları derindir, hayvana büyük acı vermektedir. Ciddi bir tedavi masrafına ihtiyaç vardır. Barınağa bırakılır.

Bu durumdan haberdar olan ve çok üzülen MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut ve Eşi Daye Hatun Bulut, köpeği alırlar ve tedavi ettirirler.

Sonra Ankara’ya getirirler köpeği. 5-6 ay yanlarında kalır.
 
Köpek Joli, Milletvekili Yücel Bulut’a çok alışır. Milletvekili ve eşi de köpeği çok severler.

Ne yazık ki köpek av köpeğidir. Evde beslenmesi, eve hapsedilmesi hayvanın yaratılışına aykırıdır.

Bunun üzerine Tokat Milletvekili Yücel Bulut, köpek doğal ortamında yaşasın diye Tokat’a getirir.
 
Tokat’ın Pazar İlçesine bağlı Üzümören kasabasında İlkay Atlı’ya teslim eder.

Köpek Joli doğal ortamda çok iyi beslenir, daha sağlıklı bir hale gelir.

Aradan 8 ay geçmiştir.

Milletvekili Yücel Bulut, Bir dizi ziyaretler için Üzümören kasabasına uğrar. Seçmenleri ziyaret eder, çalışmalarını tamamlar.

Sıra köpek Joli’yi ziyarete gelmiştir. Joli kendisini tedavi ettiren, bakımını üstlenen, sevgisini veren Bulut’un kokusunu almıştır. İlkay Atlı’nın tasmasını çözmesi ile birlikte heyecanla, sevgiyle Yücel Bulut’un üzerine atlar. Sevinçten ne yapacağını şaşırmıştır. Bir oraya bir buraya koşar.

Bir hayvanın aylar geçse de kendisini sahiplenen, tedavi ettiren, bakımını üstlenen bir kişiyi unutmadığını Köpek Joli bir kez daha herkese gösterir.

Köpek Joli’nin tavırlarına çok sevinen Milletvekili Bulut, “Hayvanlar hiç bir sevgiyi karşılıksız bırakmayan birer emanettir. Hayvanlara kötü muamele edenler,  vicdan yoksunu hastalıklı kişiliklerdir” dedi.


 Kelkit Havadis internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Kelkit Havadis Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]