12 Haziran 2022, 14:28 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

TÜRK MİLLETİNİN TEMİNATI VE İSTİKBALİ...

TÜRK MİLLETİNİN TEMİNATI VE İSTİKBALİ...

MUSA ÖZDEMİR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 173 kez okunmuştur

📌 Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Bu millete gideceği yolu gösterirken "Dünya’nın her türlü ilminden, keşfiyatından, terakkiyatından istifade edelim, lâkin unutmayalım ki, asıl temeli kendi içimizden çıkarmak mecburiyetindeyiz. Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder" derdi.
 
📌 Başbuğ Alparslan Türkeş, “Türk devletinin yenilmez, zinde hayat gücü ve Türk milletinin teminatı ve istikbali gençliktir” der. Bu söz benim için bir şiardı.
 
📌 Sevgili Oğlumuz Doğuhan’ı da bu bilinçle iyi bir eğitim vermek için uğraş verdim. Şimdi Doğuhan’ı eğitimini tamamlamak, İngilizce’sini güçlendirmek için ABD’ye yolcu ettik.
 
📌 Yolculuk bir hüzündür. Biz de bu hüznü yaşıyoruz. Yolculuk aynı zamanda hasretle kavuşmadır.
 
📌 Hasretle kavuşacağımız günü şimdiden bekleyeme başladık.
 
📌 Usta şair Abdurrahim Karakoç şöyle der:
 
“Fikir vadisinden bir ırmak geçer
Eğilir serviler, suyundan içer
Bağrında ay doğar, zambaklar açar
Sessiz sessiz akışında sen varsın”
 
📌 Evet hem fikir, hem eğitim, hem özlem… İşte hepsini yaşıyoruz. Oğlum yolun, bahtın açık olsun.
 
Son söz olarak oğlumuzun eğitiminde bu güne kadar maddi manevi desteklerini esirgemeyen, Eski Milletvekilimiz Sn. Orhan Ziya Diren'e, Sn. Av. Zeyit Arslan'a, Milletvekilimiz Sn. Yücel Bulut'a, İş insanı sevgili dostum Sn. Cemalettin Doğan'a ve Eski Tokat Valimiz Sn. Dr. Ozan Balcı'ya şükranlarımı sunuyorum.


 Kelkit Havadis internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Kelkit Havadis Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih Hürrem Çavuş Camisi'nin sıra dışı imamı: Metin Kaçar
Fatih'teki Hürrem Çavuş Camii imamı Metin Kaçar kafalardaki bir imam portresinden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kapı dolaşıp karanfil dağıtarak mahalle çocuklarını yaz kursuna davet etti. Yüzlerce genç yetiştirdi, Üniversite okuttu.

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]