11 Ekim 2022, 14:26 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

SAĞLIK HERŞEYDEN ÖNEMLİ

SAĞLIK HERŞEYDEN ÖNEMLİ

MUSA ÖZDEMİR

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 58 kez okunmuştur

İlmin kapısı Hz. Ali’nin bir sözü var: “İki şeyin elden gitmeden değerini takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.” Galiba ikisini de kaybettik. Gençliği tekrar kazanma şansımız yok. Fakat sağlığımızı tekrar kazanma noktasında gayretimiz var.

Başka bir tedavi amacıyla gittiğim İstanbul Anadolu Hastanesi'nde Guatr tedavisi olmam gerektiği ifade edildi. Doğrusunu söylemem gerekirse önce korktum, irkildim. Çünkü işin içerisinde ameliyat vardı. Tüm tedavileri bırakıp hastaneden uzaklaşmak, Tokat’a dönmek istedim.

Hastanenin sahibi ve MHP İstanbul Milletvekilimiz Hayati Akraz hemen devreye girdi. Ameliyatın, tedavinin niçin çok önemli olduğunu uzun uzun anlattı. Bana moral verdi. Motivasyonumu yükseltti. Tedavinin her aşamasında yanımda oldu.

Bu süreçte Tokat Milletvekilimiz Yücel Bulut’a sürekli olarak yanımda oldu. Korkularımın, endişelerimin yersiz olduğunu ve yenmem gerektiğini söyledi.

Ve sonunda ameliyat olduk. Fakat ameliyat olmak sağlığın tekrar kazanılmasında tek başına yeterli değil. Şimdi yediklerimize içtiklerimize dikkat edeceğiz. Dünü kadar hoyratça bulduğumuz her şeyi yiyorduk. Şimdi yiyemeyeceğiz. Yaptıklarımızla gençliğimize tekrar kavuşamayacağız, fakat sağlığımıza tekrar kavuşacağız. Fakat bu süreç biraz uzun sürecek. Sevdiklerimize kavuşmamız biraz zaman alacak.

Şimdi ben de diğer hastalarımıza şunu diyorum:
Hastalıklarınızı sahiplenmeyin!
Benim hastalığım genetik demeyin.
Genleriniz kaderiniz değildir.
Sağlıklı yaşam halleriyle tüm hastalıkları yenmek mümkün!
Haydi siz de sağlığınızı kaybetmeden harekete geçin.
Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalış.
Hastalıklar kaderimiz değil.
Unutmayın ki “Kader gayrete aşıktır”

Bu arada sağlığım için uğraş veren Milletvekillerimiz Hayati Arkaz ve Yücel Bulut’a, Anadolu Hastanesi'nin başta doktorlar olmak üzere tüm personeline, Aileme, Eşime, Çocuklarıma, Kardeşlerime, Teşkilat mensuplarımızın her kademesine, Sevenlerime, Arayanlara, Mesaj atanlara ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilirim.


 Kelkit Havadis internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Kelkit Havadis Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor
Gazeteci Ayson Karabağ'ın Röportajı; 'Gençliğin ve Girişimcilerin Ödül Gecesi'nin rüzgarı konuşuluyor'

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.070 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]